Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DNK SPEED CEREAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Sat Siliştea, Comuna Siliştea, TOAMNEI, 1, 147345
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 24.766 RON | 24.766 RON | 17.768 RON | 6.291 RON | 6.998 RON | 15.470 RON | 0 RON | 15.470 RON | 6.491 RON | 8.979 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 48.665 RON | 48.665 RON | 13.503 RON | 33.877 RON | 35.162 RON | 51.608 RON | 0 RON | 51.608 RON | 40.368 RON | 11.240 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 67.388 RON | 67.388 RON | 19.428 RON | 46.241 RON | 47.960 RON | 59.015 RON | 0 RON | 59.015 RON | 55.031 RON | 3.984 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 75.925 RON | 75.925 RON | 10.131 RON | 55.440 RON | 65.794 RON | 60.137 RON | 0 RON | 60.137 RON | 56.121 RON | 4.016 RON | 0 RON | 20.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 56.942 RON | 56.942 RON | 17.456 RON | 33.836 RON | 39.486 RON | 35.636 RON | 0 RON | 35.636 RON | 35.610 RON | 26 RON | 0 RON | 921 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 95.521 RON | 95.521 RON | 14.406 RON | 68.047 RON | 81.115 RON | 70.626 RON | 0 RON | 70.626 RON | 68.827 RON | 1.799 RON | 0 RON | 63.903 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 558 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,8 K RON | 48,7 K RON | 67,4 K RON | 75,9 K RON | 56,9 K RON | 95,5 K RON |
| Venituri totale | 24,8 K RON | 48,7 K RON | 67,4 K RON | 75,9 K RON | 56,9 K RON | 95,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 17,8 K RON | 13,5 K RON | 19,4 K RON | 10,1 K RON | 17,5 K RON | 14,4 K RON |
| Rezultat net | 6,3 K RON | 33,9 K RON | 46,2 K RON | 55,4 K RON | 33,8 K RON | 68,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 100,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 39,26 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 39,26 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,74 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 39,26 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,49 |
| Durata încasare (zile) | 244 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 9,0 K RON | 15,5 K RON | 58,0% |
| 2021 | 11,2 K RON | 51,6 K RON | 21,8% |
| 2022 | 4,0 K RON | 59,0 K RON | 6,8% |
| 2023 | 4,0 K RON | 60,1 K RON | 6,7% |
| 2024 | 26 RON | 35,6 K RON | 0,1% |
| 2025 | 1,8 K RON | 70,6 K RON | 2,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,8 K RON | 48,7 K RON | 67,4 K RON | 75,9 K RON | 56,9 K RON | 95,5 K RON | ▲ 67,8% |
| Rezultat net | 6,3 K RON | 33,9 K RON | 46,2 K RON | 55,4 K RON | 33,8 K RON | 68,0 K RON | ▲ 101,1% |
| Total active | 15,5 K RON | 51,6 K RON | 59,0 K RON | 60,1 K RON | 35,6 K RON | 70,6 K RON | ▲ 98,2% |
| Capitaluri proprii | 6,5 K RON | 40,4 K RON | 55,0 K RON | 56,1 K RON | 35,6 K RON | 68,8 K RON | ▲ 93,3% |
| Datorii totale | 9,0 K RON | 11,2 K RON | 4,0 K RON | 4,0 K RON | 26 RON | 1,8 K RON | ▲ 6.819,2% |
| Lichiditate curentă | 1,72 | 4,59 | 14,81 | 14,97 | 1.370,62 | 39,26 | ▼ 97,1% |
| Marjă netă (%) | 25,40 | 69,61 | 68,62 | 73,02 | 59,42 | 71,24 | ▲ 19,9% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 100 | 100 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (68,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (39.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 100,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.