Publicitate

ALTINA FORUM CREATIV S.R.L.

CUI: 40540832 J3/442/2019 SRL Argeş, Sat Smeura, Comuna Moşoaia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40540832
Cod înmatriculare J3/442/2019
EUID ROONRC.J3/442/2019
Data înmatriculării 2019-01-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Smeura, Comuna Moşoaia, ROZELOR, 11, 117512

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Smeura, Comuna Moşoaia
Stradă: ROZELOR
Număr: 11
Cod poștal: 117512

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 253.862 RON 253.862 RON 216.520 RON 34.802 RON 37.342 RON 108.791 RON 50.933 RON 57.858 RON 99.703 RON 16.688 RON 0 RON 11.231 RON 0 RON 7.600 RON 5
2024 286.008 RON 286.008 RON 240.487 RON 42.660 RON 45.521 RON 152.245 RON 64.815 RON 87.430 RON 104.252 RON 47.993 RON 0 RON 8.216 RON 0 RON 0 RON 4
2025 272.329 RON 272.415 RON 240.879 RON 28.812 RON 31.536 RON 265.621 RON 241.636 RON 23.985 RON 121.064 RON 144.557 RON 0 RON 4.818 RON 0 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

COMĂNESCU ION-RĂZVAN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 195 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.17) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
272,3 K RON
Rezultat Net 2025
28,8 K RON
Total Active 2025
265,6 K RON
Scor Bonitate
53/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 53/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 253,9 K RON 286,0 K RON 272,3 K RON
Venituri totale 253,9 K RON 286,0 K RON 272,4 K RON
Cheltuieli totale 216,5 K RON 240,5 K RON 240,9 K RON
Rezultat net 34,8 K RON 42,7 K RON 28,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 289,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,17 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,17 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,84 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate241,6 K RON (91%)
Active circulante24,0 K RON (9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe4,8 K RON
Numerar19,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 56,52
Durata încasare (zile) 7

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,6%
Marjă netă
10,6%
ROA
10,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 16,7 K RON 108,8 K RON 15,3%
2024 48,0 K RON 152,2 K RON 31,5%
2025 144,6 K RON 265,6 K RON 54,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

53
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 253,9 K RON 286,0 K RON 272,3 K RON ▼ 4,8%
Rezultat net 34,8 K RON 42,7 K RON 28,8 K RON ▼ 32,5%
Total active 108,8 K RON 152,2 K RON 265,6 K RON ▲ 74,5%
Capitaluri proprii 99,7 K RON 104,3 K RON 121,1 K RON ▲ 16,1%
Datorii totale 16,7 K RON 48,0 K RON 144,6 K RON ▲ 201,2%
Lichiditate curentă 3,47 1,82 0,17 ▼ 90,9%
Marjă netă (%) 13,71 14,92 10,58 ▼ 29,1%
Scor bonitate 87 90 53 ▼ 41,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (28,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 289,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate