Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

LOVIN MARIAGRO S.R.L.

CUI: 38765809 J34/44/2018 SRL Teleorman, Sat Cervenia, Comuna Cervenia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38765809
Cod înmatriculare J34/44/2018
EUID ROONRC.J34/44/2018
Data înmatriculării 2018-01-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Teleorman, Sat Cervenia, Comuna Cervenia, VEDEA, 236, 147070, cam. 3

Țară: România
Județ: Teleorman
Localitate: Sat Cervenia, Comuna Cervenia
Stradă: VEDEA
Număr: 236
Cod poștal: 147070
Completare adresă: cam. 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 269.961 RON 352.952 RON 309.829 RON 40.423 RON 43.123 RON 1.592.942 RON 1.024.519 RON 568.423 RON 47.279 RON 745.424 RON 68.460 RON 390.071 RON 800.239 RON 0 RON 1
2020 307.221 RON 1.038.089 RON 994.390 RON 40.537 RON 43.699 RON 2.068.329 RON 1.314.674 RON 753.655 RON 87.866 RON 1.357.404 RON 307.714 RON 441.042 RON 623.059 RON 0 RON 1
2021 590.640 RON 1.561.310 RON 1.778.876 RON −223.484 RON −217.566 RON 1.122.630 RON 623.542 RON 499.088 RON −135.619 RON 785.088 RON 289.954 RON 168.037 RON 473.161 RON 0 RON 1
2022 516.619 RON 1.524.205 RON 1.504.727 RON 14.618 RON 19.478 RON 1.219.908 RON 388.410 RON 831.498 RON −121.001 RON 1.049.393 RON 331.156 RON 379.084 RON 291.516 RON 0 RON 1
2023 395.516 RON 2.119.110 RON 1.897.275 RON 210.190 RON 221.835 RON 203.679 RON 149.588 RON 54.091 RON −119.691 RON 177.966 RON 34.254 RON 8.451 RON 145.404 RON 0 RON 1
2024 0 RON 256.135 RON 235.389 RON 19.705 RON 20.746 RON 246.773 RON 104.261 RON 142.512 RON −99.986 RON 226.173 RON 26.837 RON 40.700 RON 120.586 RON 0 RON 1
2025 51.682 RON 124.044 RON 321.671 RON −198.144 RON −197.627 RON 223.670 RON 81.798 RON 141.872 RON −298.130 RON 416.904 RON 29.416 RON 48.904 RON 104.896 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

LOVIN MARINELA - ALINA
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 652 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−298.130 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.34) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−198.144 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 186.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
51,7 K RON
Rezultat Net 2025
−198,1 K RON
Total Active 2025
223,7 K RON
Scor Bonitate
12/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 12/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 270,0 K RON 307,2 K RON 590,6 K RON 516,6 K RON 395,5 K RON 0 RON 51,7 K RON
Venituri totale 353,0 K RON 1,04 M RON 1,56 M RON 1,52 M RON 2,12 M RON 256,1 K RON 124,0 K RON
Cheltuieli totale 309,8 K RON 994,4 K RON 1,78 M RON 1,50 M RON 1,90 M RON 235,4 K RON 321,7 K RON
Rezultat net 40,4 K RON 40,5 K RON −223,5 K RON 14,6 K RON 210,2 K RON 19,7 K RON −198,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 95,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−298.130 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 186.4% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,34 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,27 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,54 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate81,8 K RON (36.6%)
Active circulante141,9 K RON (63.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri29,4 K RON
Creanțe48,9 K RON
Numerar63,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,76
Durata stocaj (zile) 208
Rotație creanțe (ori/an) 1,06
Durata încasare (zile) 345

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-382,4%
Marjă netă
-383,4%
ROA
-88,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 745,4 K RON 1,59 M RON 46,8%
2020 1,36 M RON 2,07 M RON 65,6%
2021 785,1 K RON 1,12 M RON 69,9%
2022 1,05 M RON 1,22 M RON 86,0%
2023 178,0 K RON 203,7 K RON 87,4%
2024 226,2 K RON 246,8 K RON 91,7%
2025 416,9 K RON 223,7 K RON 186,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

12
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 270,0 K RON 307,2 K RON 590,6 K RON 516,6 K RON 395,5 K RON 0 RON 51,7 K RON –
Rezultat net 40,4 K RON 40,5 K RON −223,5 K RON 14,6 K RON 210,2 K RON 19,7 K RON −198,1 K RON ▼ 1.105,6%
Total active 1,59 M RON 2,07 M RON 1,12 M RON 1,22 M RON 203,7 K RON 246,8 K RON 223,7 K RON ▼ 9,4%
Capitaluri proprii 47,3 K RON 87,9 K RON −135,6 K RON −121,0 K RON −119,7 K RON −100,0 K RON −298,1 K RON ▼ 198,2%
Datorii totale 745,4 K RON 1,36 M RON 785,1 K RON 1,05 M RON 178,0 K RON 226,2 K RON 416,9 K RON ▲ 84,3%
Lichiditate curentă 0,76 0,56 0,64 0,79 0,30 0,63 0,34 ▼ 46,0%
Marjă netă (%) 14,97 13,19 -37,84 2,83 53,14 – -383,39 –
Scor bonitate 53 61 32 45 42 27 12 ▼ 55,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 95,3 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 186.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (12/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.