Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FURCULESCU BEAUTY SALON S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Municipiul Turnu Măgurele, General David Praporgescu, L10, 1, P, 1, 145200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 20.431 RON | 20.431 RON | 15.666 RON | 4.472 RON | 4.765 RON | 3.918 RON | 0 RON | 3.918 RON | 3.565 RON | 353 RON | 330 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 25.560 RON | 25.561 RON | 15.518 RON | 8.651 RON | 10.043 RON | 9.340 RON | 0 RON | 9.340 RON | 8.891 RON | 449 RON | 330 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 25.299 RON | 26.333 RON | 19.089 RON | 6.143 RON | 7.244 RON | 6.885 RON | 0 RON | 6.885 RON | 6.383 RON | 502 RON | 550 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 28.254 RON | 29.059 RON | 19.525 RON | 8.085 RON | 9.534 RON | 8.924 RON | 0 RON | 8.924 RON | 8.325 RON | 599 RON | 550 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 106 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,4 K RON | 25,6 K RON | 25,3 K RON | 28,3 K RON |
| Venituri totale | 20,4 K RON | 25,6 K RON | 26,3 K RON | 29,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 15,7 K RON | 15,5 K RON | 19,1 K RON | 19,5 K RON |
| Rezultat net | 4,5 K RON | 8,7 K RON | 6,1 K RON | 8,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14,90 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 13,98 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 13,98 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 14,90 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 51,37 |
| Durata stocaj (zile) | 7 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 353 RON | 3,9 K RON | 9,0% |
| 2023 | 449 RON | 9,3 K RON | 4,8% |
| 2024 | 502 RON | 6,9 K RON | 7,3% |
| 2025 | 599 RON | 8,9 K RON | 6,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,4 K RON | 25,6 K RON | 25,3 K RON | 28,3 K RON | ▲ 11,7% |
| Rezultat net | 4,5 K RON | 8,7 K RON | 6,1 K RON | 8,1 K RON | ▲ 31,6% |
| Total active | 3,9 K RON | 9,3 K RON | 6,9 K RON | 8,9 K RON | ▲ 29,6% |
| Capitaluri proprii | 3,6 K RON | 8,9 K RON | 6,4 K RON | 8,3 K RON | ▲ 30,4% |
| Datorii totale | 353 RON | 449 RON | 502 RON | 599 RON | ▲ 19,3% |
| Lichiditate curentă | 11,10 | 20,80 | 13,72 | 14,90 | ▲ 8,6% |
| Marjă netă (%) | 21,89 | 33,85 | 24,28 | 28,62 | ▲ 17,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (14.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 30,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.