Publicitate

G.R.K. LIGHT SRL

CUI: 23515081 J35/1020/2008 SRL Timiş, Municipiul Timişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23515081
Cod înmatriculare J35/1020/2008
EUID ROONRC.J35/1020/2008
Data înmatriculării 2008-03-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani

Adresă

România, Timiş, Municipiul Timişoara, Str. PICTOR THEODOR AMAN, 24

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Municipiul Timişoara
Sector: 0
Stradă: Str. PICTOR THEODOR AMAN
Număr: 24

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 105.147 RON 105.147 RON 153.503 RON −51.542 RON −48.356 RON 228.028 RON 2.229 RON 225.799 RON 78.102 RON 149.926 RON 129.438 RON 76.362 RON 0 RON 0 RON 0
2020 33.291 RON 33.291 RON 38.366 RON −6.074 RON −5.075 RON 152.029 RON 1.760 RON 150.269 RON 72.517 RON 79.512 RON 100.400 RON 49.081 RON 0 RON 0 RON 0
2021 4.464 RON 4.464 RON 4.773 RON −443 RON −309 RON 152.567 RON 1.290 RON 151.277 RON 72.074 RON 80.493 RON 96.130 RON 54.393 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 469 RON −469 RON −469 RON 152.098 RON 821 RON 151.277 RON 71.605 RON 80.493 RON 96.130 RON 54.393 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 469 RON −469 RON −469 RON 151.629 RON 352 RON 151.277 RON 71.136 RON 80.493 RON 96.130 RON 54.393 RON 0 RON 0 RON 0
2024 100.507 RON 100.507 RON 96.482 RON 3.832 RON 4.025 RON 174.751 RON 0 RON 174.751 RON 74.968 RON 99.783 RON 0 RON 173.997 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

MATYAS GABOR
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului
MATYAS GABRIELA ILDIKO
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
100,5 K RON
Rezultat Net 2024
3,8 K RON
Total Active 2024
174,8 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 105,1 K RON 33,3 K RON 4,5 K RON 0 RON 0 RON 100,5 K RON
Venituri totale 105,1 K RON 33,3 K RON 4,5 K RON 0 RON 0 RON 100,5 K RON
Cheltuieli totale 153,5 K RON 38,4 K RON 4,8 K RON 469 RON 469 RON 96,5 K RON
Rezultat net −51,5 K RON −6,1 K RON −443 RON −469 RON −469 RON 3,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 27,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,75 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,75 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,75 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante174,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe174,0 K RON
Numerar754 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,58
Durata încasare (zile) 632

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,0%
Marjă netă
3,8%
ROA
2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 149,9 K RON 228,0 K RON 65,8%
2020 79,5 K RON 152,0 K RON 52,3%
2021 80,5 K RON 152,6 K RON 52,8%
2022 80,5 K RON 152,1 K RON 52,9%
2023 80,5 K RON 151,6 K RON 53,1%
2024 99,8 K RON 174,8 K RON 57,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 105,1 K RON 33,3 K RON 4,5 K RON 0 RON 0 RON 100,5 K RON
Rezultat net −51,5 K RON −6,1 K RON −443 RON −469 RON −469 RON 3,8 K RON ▲ 917,1%
Total active 228,0 K RON 152,0 K RON 152,6 K RON 152,1 K RON 151,6 K RON 174,8 K RON ▲ 15,2%
Capitaluri proprii 78,1 K RON 72,5 K RON 72,1 K RON 71,6 K RON 71,1 K RON 75,0 K RON ▲ 5,4%
Datorii totale 149,9 K RON 79,5 K RON 80,5 K RON 80,5 K RON 80,5 K RON 99,8 K RON ▲ 24,0%
Lichiditate curentă 1,51 1,89 1,88 1,88 1,88 1,75 ▼ 6,8%
Marjă netă (%) -49,02 -18,25 -9,92 3,81
Scor bonitate 54 62 54 57 65 67 ▲ 3,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (3,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate