Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGROTRULEV SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, 526 C, 307380
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 250.775 RON | 546.982 RON | 534.202 RON | 10.246 RON | 12.780 RON | 585.357 RON | 165.651 RON | 419.706 RON | 85.102 RON | 410.935 RON | 231.230 RON | 181.404 RON | 100.142 RON | 10.822 RON | 3 |
| 2020 | 377.833 RON | 527.838 RON | 484.534 RON | 39.526 RON | 43.304 RON | 548.617 RON | 84.058 RON | 464.559 RON | 96.404 RON | 378.292 RON | 230.718 RON | 150.532 RON | 81.627 RON | 7.706 RON | 3 |
| 2021 | 620.979 RON | 778.120 RON | 654.989 RON | 118.111 RON | 123.131 RON | 675.155 RON | 43.215 RON | 631.940 RON | 200.885 RON | 405.885 RON | 270.802 RON | 224.007 RON | 76.091 RON | 7.706 RON | 3 |
| 2022 | 805.612 RON | 1.249.263 RON | 1.054.600 RON | 184.255 RON | 194.663 RON | 2.000.916 RON | 349.799 RON | 1.651.117 RON | 385.139 RON | 929.718 RON | 660.376 RON | 933.315 RON | 693.765 RON | 7.706 RON | 4 |
| 2023 | 599.658 RON | 681.597 RON | 1.027.057 RON | −352.044 RON | −345.460 RON | 1.714.984 RON | 335.847 RON | 1.379.137 RON | 33.095 RON | 1.005.771 RON | 631.334 RON | 731.208 RON | 683.824 RON | 7.706 RON | 4 |
| 2024 | 510.978 RON | 912.798 RON | 948.812 RON | −49.086 RON | −36.014 RON | 1.694.199 RON | 196.229 RON | 1.497.970 RON | −17.540 RON | 1.056.618 RON | 708.521 RON | 747.025 RON | 662.827 RON | 7.706 RON | 4 |
| 2025 | 502.342 RON | 688.920 RON | 763.211 RON | −89.895 RON | −74.291 RON | 1.612.588 RON | 69.913 RON | 1.542.675 RON | −149.637 RON | 1.107.104 RON | 708.565 RON | 783.572 RON | 662.827 RON | 7.706 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 760 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−149.637 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−89.895 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 250,8 K RON | 377,8 K RON | 621,0 K RON | 805,6 K RON | 599,7 K RON | 511,0 K RON | 502,3 K RON |
| Venituri totale | 547,0 K RON | 527,8 K RON | 778,1 K RON | 1,25 M RON | 681,6 K RON | 912,8 K RON | 688,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 534,2 K RON | 484,5 K RON | 655,0 K RON | 1,05 M RON | 1,03 M RON | 948,8 K RON | 763,2 K RON |
| Rezultat net | 10,2 K RON | 39,5 K RON | 118,1 K RON | 184,3 K RON | −352,0 K RON | −49,1 K RON | −89,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 666,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,39 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,71 |
| Durata stocaj (zile) | 515 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,64 |
| Durata încasare (zile) | 569 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 410,9 K RON | 585,4 K RON | 70,2% |
| 2020 | 378,3 K RON | 548,6 K RON | 69,0% |
| 2021 | 405,9 K RON | 675,2 K RON | 60,1% |
| 2022 | 929,7 K RON | 2,00 M RON | 46,5% |
| 2023 | 1,01 M RON | 1,71 M RON | 58,7% |
| 2024 | 1,06 M RON | 1,69 M RON | 62,4% |
| 2025 | 1,11 M RON | 1,61 M RON | 68,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 250,8 K RON | 377,8 K RON | 621,0 K RON | 805,6 K RON | 599,7 K RON | 511,0 K RON | 502,3 K RON | ▼ 1,7% |
| Rezultat net | 10,2 K RON | 39,5 K RON | 118,1 K RON | 184,3 K RON | −352,0 K RON | −49,1 K RON | −89,9 K RON | ▼ 83,1% |
| Total active | 585,4 K RON | 548,6 K RON | 675,2 K RON | 2,00 M RON | 1,71 M RON | 1,69 M RON | 1,61 M RON | ▼ 4,8% |
| Capitaluri proprii | 85,1 K RON | 96,4 K RON | 200,9 K RON | 385,1 K RON | 33,1 K RON | −17,5 K RON | −149,6 K RON | ▼ 753,1% |
| Datorii totale | 410,9 K RON | 378,3 K RON | 405,9 K RON | 929,7 K RON | 1,01 M RON | 1,06 M RON | 1,11 M RON | ▲ 4,8% |
| Lichiditate curentă | 1,02 | 1,23 | 1,56 | 1,78 | 1,37 | 1,42 | 1,39 | ▼ 1,7% |
| Marjă netă (%) | 4,09 | 10,46 | 19,02 | 22,87 | -58,71 | -9,61 | -17,90 | ▼ 86,3% |
| Scor bonitate | 57 | 80 | 85 | 85 | 30 | 39 | 24 | ▼ 38,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 666,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.