YRSTICĂ TRANS EXPRESS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Bujoi, Comuna Bogaţi, 96, 117122
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 371.700 RON | 371.700 RON | 331.560 RON | 36.423 RON | 40.140 RON | 132.783 RON | 7.378 RON | 125.405 RON | 88.709 RON | 44.074 RON | 0 RON | 46.833 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 381.917 RON | 383.073 RON | 362.345 RON | 16.897 RON | 20.728 RON | 125.947 RON | 8.269 RON | 117.678 RON | 105.606 RON | 20.341 RON | 0 RON | 67.342 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 381.046 RON | 381.742 RON | 332.249 RON | 45.676 RON | 49.493 RON | 169.678 RON | 4.354 RON | 165.324 RON | 151.282 RON | 18.396 RON | 0 RON | 111.256 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 439.115 RON | 440.342 RON | 290.376 RON | 146.176 RON | 149.966 RON | 317.750 RON | 669 RON | 317.081 RON | 297.458 RON | 20.292 RON | 0 RON | 249.885 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 205.437 RON | 211.721 RON | 178.684 RON | 30.920 RON | 33.037 RON | 345.890 RON | 0 RON | 345.890 RON | 328.379 RON | 17.511 RON | 0 RON | 303.201 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 261.039 RON | 261.187 RON | 206.839 RON | 51.736 RON | 54.348 RON | 401.385 RON | 57.500 RON | 343.885 RON | 380.114 RON | 21.271 RON | 0 RON | 325.151 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 444.089 RON | 444.089 RON | 347.098 RON | 88.609 RON | 96.991 RON | 566.116 RON | 92.274 RON | 473.842 RON | 468.723 RON | 97.393 RON | 0 RON | 29.527 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 371,7 K RON | 381,9 K RON | 381,0 K RON | 439,1 K RON | 205,4 K RON | 261,0 K RON | 444,1 K RON |
| Venituri totale | 371,7 K RON | 383,1 K RON | 381,7 K RON | 440,3 K RON | 211,7 K RON | 261,2 K RON | 444,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 331,6 K RON | 362,3 K RON | 332,2 K RON | 290,4 K RON | 178,7 K RON | 206,8 K RON | 347,1 K RON |
| Rezultat net | 36,4 K RON | 16,9 K RON | 45,7 K RON | 146,2 K RON | 30,9 K RON | 51,7 K RON | 88,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 326,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,87 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,87 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,81 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,04 |
| Durata încasare (zile) | 24 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 44,1 K RON | 132,8 K RON | 33,2% |
| 2020 | 20,3 K RON | 125,9 K RON | 16,2% |
| 2021 | 18,4 K RON | 169,7 K RON | 10,8% |
| 2022 | 20,3 K RON | 317,8 K RON | 6,4% |
| 2023 | 17,5 K RON | 345,9 K RON | 5,1% |
| 2024 | 21,3 K RON | 401,4 K RON | 5,3% |
| 2025 | 97,4 K RON | 566,1 K RON | 17,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 371,7 K RON | 381,9 K RON | 381,0 K RON | 439,1 K RON | 205,4 K RON | 261,0 K RON | 444,1 K RON | ▲ 70,1% |
| Rezultat net | 36,4 K RON | 16,9 K RON | 45,7 K RON | 146,2 K RON | 30,9 K RON | 51,7 K RON | 88,6 K RON | ▲ 71,3% |
| Total active | 132,8 K RON | 125,9 K RON | 169,7 K RON | 317,8 K RON | 345,9 K RON | 401,4 K RON | 566,1 K RON | ▲ 41,0% |
| Capitaluri proprii | 88,7 K RON | 105,6 K RON | 151,3 K RON | 297,5 K RON | 328,4 K RON | 380,1 K RON | 468,7 K RON | ▲ 23,3% |
| Datorii totale | 44,1 K RON | 20,3 K RON | 18,4 K RON | 20,3 K RON | 17,5 K RON | 21,3 K RON | 97,4 K RON | ▲ 357,9% |
| Lichiditate curentă | 2,85 | 5,79 | 8,99 | 15,63 | 19,75 | 16,17 | 4,87 | ▼ 69,9% |
| Marjă netă (%) | 9,80 | 4,42 | 11,99 | 33,29 | 15,05 | 19,82 | 19,95 | ▲ 0,7% |
| Scor bonitate | 82 | 77 | 95 | 100 | 87 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (88,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.87), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.