Publicitate

FANINU SRL

CUI: 13727419 J35/182/2001 SRL Timiş, Sat Parţa, Comuna Parţa
Mandat administratori expirat

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13727419
Cod înmatriculare J35/182/2001
EUID ROONRC.J35/182/2001
Data înmatriculării 2001-02-19
Formă juridică SRL
Stare Mandat administratori expirat
Ani de activitate 25 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Timiş, Sat Parţa, Comuna Parţa, Com. PARTA, 472, 1937

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Sat Parţa, Comuna Parţa
Sector: 0
Stradă: Com. PARTA
Număr: 472
Cod poștal: 1937

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 99.003 RON 99.028 RON 117.593 RON −19.544 RON −18.565 RON 357.969 RON 92.172 RON 265.797 RON 83.667 RON 280.520 RON 6.170 RON 241.774 RON 0 RON 6.218 RON 1
2024 153.189 RON 153.195 RON 101.706 RON 49.996 RON 51.489 RON 398.945 RON 93.262 RON 305.683 RON 133.664 RON 271.499 RON 6.170 RON 248.143 RON 0 RON 6.218 RON 1
2025 110.203 RON 113.697 RON 122.329 RON −9.771 RON −8.632 RON 396.917 RON 84.706 RON 312.211 RON 123.893 RON 279.242 RON 8.691 RON 264.798 RON 0 RON 6.218 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

CROICU CĂTĂLIN
administrator
Gorj, România
Pagina administratorului
CROICU ELENA
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 102 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−9.771 RON)
Cifra de Afaceri 2025
110,2 K RON
Rezultat Net 2025
−9,8 K RON
Total Active 2025
396,9 K RON
Scor Bonitate
42/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 42/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 99,0 K RON 153,2 K RON 110,2 K RON
Venituri totale 99,0 K RON 153,2 K RON 113,7 K RON
Cheltuieli totale 117,6 K RON 101,7 K RON 122,3 K RON
Rezultat net −19,5 K RON 50,0 K RON −9,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 132,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,12 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,09 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,42 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate84,7 K RON (21.3%)
Active circulante312,2 K RON (78.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri8,7 K RON
Creanțe264,8 K RON
Numerar38,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,68
Durata stocaj (zile) 29
Rotație creanțe (ori/an) 0,42
Durata încasare (zile) 877

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-7,8%
Marjă netă
-8,9%
ROA
-2,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 280,5 K RON 358,0 K RON 78,4%
2024 271,5 K RON 398,9 K RON 68,1%
2025 279,2 K RON 396,9 K RON 70,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

42
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 99,0 K RON 153,2 K RON 110,2 K RON ▼ 28,1%
Rezultat net −19,5 K RON 50,0 K RON −9,8 K RON ▼ 119,5%
Total active 358,0 K RON 398,9 K RON 396,9 K RON ▼ 0,5%
Capitaluri proprii 83,7 K RON 133,7 K RON 123,9 K RON ▼ 7,3%
Datorii totale 280,5 K RON 271,5 K RON 279,2 K RON ▲ 2,9%
Lichiditate curentă 0,95 1,13 1,12 ▼ 0,7%
Marjă netă (%) -19,74 32,64 -8,87 ▼ 127,2%
Scor bonitate 37 85 42 ▼ 50,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 132,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (42/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate