Publicitate

CONCAF VEST SRL

CUI: 32718450 J35/189/2014 SRL Timiş, Municipiul Timişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32718450
Cod înmatriculare J35/189/2014
EUID ROONRC.J35/189/2014
Data înmatriculării 2014-01-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani

Adresă

România, Timiş, Municipiul Timişoara, MARTIR DAN CARPIN, 4, A, 1, 300290, INCAPEREA 3

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Municipiul Timişoara
Stradă: MARTIR DAN CARPIN
Număr: 4
Scară: A
Apartament: 1
Cod poștal: 300290
Completare adresă: INCAPEREA 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 500 RON −500 RON −500 RON 31.335 RON 0 RON 31.335 RON 30.284 RON 1.051 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 31.335 RON 0 RON 31.335 RON 30.284 RON 1.051 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 2.400 RON −2.400 RON −2.400 RON 31.335 RON 0 RON 31.335 RON 27.884 RON 3.451 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 1.500 RON −1.500 RON −1.500 RON 30.635 RON 0 RON 30.635 RON 26.384 RON 4.251 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 27.000 RON 27.000 RON 3.665 RON 19.443 RON 23.335 RON 53.045 RON 0 RON 53.045 RON 45.827 RON 7.218 RON 0 RON 13.910 RON 0 RON 0 RON 0
2024 230.000 RON 232.268 RON 4.594 RON 197.186 RON 227.674 RON 243.313 RON 0 RON 243.313 RON 243.013 RON 300 RON 0 RON 184.124 RON 0 RON 0 RON 0
2025 228.481 RON 228.481 RON 5.635 RON 187.181 RON 222.846 RON 441.928 RON 0 RON 441.928 RON 430.194 RON 11.734 RON 0 RON 402.136 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

UNGUREANU MARIUS ADRIAN
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 460 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
228,5 K RON
Rezultat Net 2025
187,2 K RON
Total Active 2025
441,9 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 27,0 K RON 230,0 K RON 228,5 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 27,0 K RON 232,3 K RON 228,5 K RON
Cheltuieli totale 500 RON 0 RON 2,4 K RON 1,5 K RON 3,7 K RON 4,6 K RON 5,6 K RON
Rezultat net −500 RON 0 RON −2,4 K RON −1,5 K RON 19,4 K RON 197,2 K RON 187,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 236,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 37,66 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 37,66 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,39 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 37,66 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante441,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe402,1 K RON
Numerar39,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,57
Durata încasare (zile) 642

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
97,5%
Marjă netă
81,9%
ROA
42,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,1 K RON 31,3 K RON 3,4%
2020 1,1 K RON 31,3 K RON 3,4%
2021 3,5 K RON 31,3 K RON 11,0%
2022 4,3 K RON 30,6 K RON 13,9%
2023 7,2 K RON 53,0 K RON 13,6%
2024 300 RON 243,3 K RON 0,1%
2025 11,7 K RON 441,9 K RON 2,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 27,0 K RON 230,0 K RON 228,5 K RON ▼ 0,7%
Rezultat net −500 RON 0 RON −2,4 K RON −1,5 K RON 19,4 K RON 197,2 K RON 187,2 K RON ▼ 5,1%
Total active 31,3 K RON 31,3 K RON 31,3 K RON 30,6 K RON 53,0 K RON 243,3 K RON 441,9 K RON ▲ 81,6%
Capitaluri proprii 30,3 K RON 30,3 K RON 27,9 K RON 26,4 K RON 45,8 K RON 243,0 K RON 430,2 K RON ▲ 77,0%
Datorii totale 1,1 K RON 1,1 K RON 3,5 K RON 4,3 K RON 7,2 K RON 300 RON 11,7 K RON ▲ 3.811,3%
Lichiditate curentă 29,81 29,81 9,08 7,21 7,35 811,04 37,66 ▼ 95,4%
Marjă netă (%) 72,01 85,73 81,92 ▼ 4,4%
Scor bonitate 67 75 60 67 95 100 80 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (187,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (37.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 236,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate