Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INVICTUS REAL INVESTMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, EPISCOP AUGUSTIN PACHA, 10, A, 1, 300055, SAD 8, BIROUL NR. 4C
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 56.675 RON | 57.258 RON | 43.022 RON | 12.833 RON | 14.236 RON | 45.559 RON | 253 RON | 45.306 RON | 13.333 RON | 35.293 RON | 0 RON | 15 RON | 0 RON | 3.067 RON | 0 |
| 2021 | 132.547 RON | 134.219 RON | 61.269 RON | 69.427 RON | 72.950 RON | 88.920 RON | 0 RON | 88.920 RON | 82.760 RON | 11.286 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 5.126 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 4.426 RON | 10.726 RON | −6.300 RON | −6.300 RON | 88.909 RON | 0 RON | 88.909 RON | 76.461 RON | 12.448 RON | 0 RON | 56.032 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 3.402 RON | 2.617 RON | 659 RON | 785 RON | 89.084 RON | 0 RON | 89.084 RON | 77.120 RON | 11.964 RON | 0 RON | 56.032 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Raport Economico-Financiar
2020–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 56,7 K RON | 132,5 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 57,3 K RON | 134,2 K RON | 4,4 K RON | 3,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 43,0 K RON | 61,3 K RON | 10,7 K RON | 2,6 K RON |
| Rezultat net | 12,8 K RON | 69,4 K RON | −6,3 K RON | 659 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): −28,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,45 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,45 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 35,3 K RON | 45,6 K RON | 77,5% |
| 2021 | 11,3 K RON | 88,9 K RON | 12,7% |
| 2022 | 12,4 K RON | 88,9 K RON | 14,0% |
| 2023 | 12,0 K RON | 89,1 K RON | 13,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 56,7 K RON | 132,5 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 12,8 K RON | 69,4 K RON | −6,3 K RON | 659 RON | ▲ 110,5% |
| Total active | 45,6 K RON | 88,9 K RON | 88,9 K RON | 89,1 K RON | ▲ 0,2% |
| Capitaluri proprii | 13,3 K RON | 82,8 K RON | 76,5 K RON | 77,1 K RON | ▲ 0,9% |
| Datorii totale | 35,3 K RON | 11,3 K RON | 12,4 K RON | 12,0 K RON | ▼ 3,9% |
| Lichiditate curentă | 1,28 | 7,88 | 7,14 | 7,45 | ▲ 4,3% |
| Marjă netă (%) | 22,64 | 52,38 | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 100 | 60 | 75 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (659 RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.45), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2023.