Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONSINVEST SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, EPISCOP AUGUSTIN PACHA, 10, A, 1, SAD 8, 300055, BIROUL 3B
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 424.929 RON | 445.163 RON | 339.838 RON | 100.838 RON | 105.325 RON | 262.322 RON | 12.913 RON | 249.409 RON | 207.940 RON | 57.764 RON | 193 RON | 182.949 RON | 0 RON | 3.382 RON | 5 |
| 2020 | 384.182 RON | 395.206 RON | 284.304 RON | 107.202 RON | 110.902 RON | 348.610 RON | 20.744 RON | 327.866 RON | 219.142 RON | 139.438 RON | 284 RON | 203.666 RON | 0 RON | 9.970 RON | 4 |
| 2021 | 407.768 RON | 408.877 RON | 350.674 RON | 54.189 RON | 58.203 RON | 284.899 RON | 12.311 RON | 272.588 RON | 115.436 RON | 173.268 RON | 46 RON | 129.916 RON | 0 RON | 3.805 RON | 4 |
| 2022 | 557.598 RON | 565.073 RON | 370.966 RON | 188.640 RON | 194.107 RON | 337.663 RON | 16.831 RON | 320.832 RON | 220.476 RON | 114.844 RON | 0 RON | 216.361 RON | 5.165 RON | 2.822 RON | 3 |
| 2023 | 776.507 RON | 789.251 RON | 379.027 RON | 403.310 RON | 410.224 RON | 878.458 RON | 125.581 RON | 752.877 RON | 593.246 RON | 266.341 RON | 0 RON | 645.146 RON | 25.483 RON | 6.612 RON | 3 |
| 2024 | 894.411 RON | 899.577 RON | 513.350 RON | 367.892 RON | 386.227 RON | 1.230.618 RON | 802.023 RON | 428.595 RON | 961.138 RON | 250.931 RON | 0 RON | 352.376 RON | 24.949 RON | 6.400 RON | 4 |
| 2025 | 1.029.621 RON | 1.036.038 RON | 667.312 RON | 348.993 RON | 368.726 RON | 1.198.657 RON | 822.354 RON | 376.303 RON | 998.721 RON | 258.150 RON | 136 RON | 252.833 RON | 26.634 RON | 84.848 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6420 Activităţi ale holdingurilor
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 672 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 424,9 K RON | 384,2 K RON | 407,8 K RON | 557,6 K RON | 776,5 K RON | 894,4 K RON | 1,03 M RON |
| Venituri totale | 445,2 K RON | 395,2 K RON | 408,9 K RON | 565,1 K RON | 789,3 K RON | 899,6 K RON | 1,04 M RON |
| Cheltuieli totale | 339,8 K RON | 284,3 K RON | 350,7 K RON | 371,0 K RON | 379,0 K RON | 513,4 K RON | 667,3 K RON |
| Rezultat net | 100,8 K RON | 107,2 K RON | 54,2 K RON | 188,6 K RON | 403,3 K RON | 367,9 K RON | 349,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,10 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,46 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,67 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,64 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7.570,74 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,07 |
| Durata încasare (zile) | 90 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 57,8 K RON | 262,3 K RON | 22,0% |
| 2020 | 139,4 K RON | 348,6 K RON | 40,0% |
| 2021 | 173,3 K RON | 284,9 K RON | 60,8% |
| 2022 | 114,8 K RON | 337,7 K RON | 34,0% |
| 2023 | 266,3 K RON | 878,5 K RON | 30,3% |
| 2024 | 250,9 K RON | 1,23 M RON | 20,4% |
| 2025 | 258,2 K RON | 1,20 M RON | 21,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 424,9 K RON | 384,2 K RON | 407,8 K RON | 557,6 K RON | 776,5 K RON | 894,4 K RON | 1,03 M RON | ▲ 15,1% |
| Rezultat net | 100,8 K RON | 107,2 K RON | 54,2 K RON | 188,6 K RON | 403,3 K RON | 367,9 K RON | 349,0 K RON | ▼ 5,1% |
| Total active | 262,3 K RON | 348,6 K RON | 284,9 K RON | 337,7 K RON | 878,5 K RON | 1,23 M RON | 1,20 M RON | ▼ 2,6% |
| Capitaluri proprii | 207,9 K RON | 219,1 K RON | 115,4 K RON | 220,5 K RON | 593,2 K RON | 961,1 K RON | 998,7 K RON | ▲ 3,9% |
| Datorii totale | 57,8 K RON | 139,4 K RON | 173,3 K RON | 114,8 K RON | 266,3 K RON | 250,9 K RON | 258,2 K RON | ▲ 2,9% |
| Lichiditate curentă | 4,32 | 2,35 | 1,57 | 2,79 | 2,83 | 1,71 | 1,46 | ▼ 14,7% |
| Marjă netă (%) | 23,73 | 27,90 | 13,29 | 33,83 | 51,94 | 41,13 | 33,90 | ▼ 17,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 77 | 100 | 100 | 82 | 77 | ▼ 6,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (349,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,10 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.