FAST FIZIO CLINIC SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, ETOLIA, 3, 307160, CAMERA 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 839.684 RON | 839.684 RON | 706.012 RON | 126.524 RON | 133.672 RON | 400.406 RON | 33.830 RON | 366.576 RON | 291.821 RON | 108.585 RON | 276.610 RON | 56.603 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 843.031 RON | 843.045 RON | 690.033 RON | 128.480 RON | 153.012 RON | 430.305 RON | 22.030 RON | 408.275 RON | 356.140 RON | 74.165 RON | 352.709 RON | 10.295 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 839,7 K RON | 843,0 K RON |
| Venituri totale | 839,7 K RON | 843,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 706,0 K RON | 690,0 K RON |
| Rezultat net | 126,5 K RON | 128,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 846,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,51 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,61 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,80 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,39 |
| Durata stocaj (zile) | 153 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 81,89 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 108,6 K RON | 400,4 K RON | 27,1% |
| 2024 | 74,2 K RON | 430,3 K RON | 17,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 839,7 K RON | 843,0 K RON | ▲ 0,4% |
| Rezultat net | 126,5 K RON | 128,5 K RON | ▲ 1,5% |
| Total active | 400,4 K RON | 430,3 K RON | ▲ 7,5% |
| Capitaluri proprii | 291,8 K RON | 356,1 K RON | ▲ 22,0% |
| Datorii totale | 108,6 K RON | 74,2 K RON | ▼ 31,7% |
| Lichiditate curentă | 3,38 | 5,51 | ▲ 63,1% |
| Marjă netă (%) | 15,07 | 15,24 | ▲ 1,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (128,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 846,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.