CRYSTAL SPA AND WELLNESS ROMANIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, CIPRIAN PORUMBESCU, 100, CAMERA 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 12.954 RON | 13.109 RON | 12.910 RON | 167 RON | 199 RON | 260.520 RON | 0 RON | 260.520 RON | −757 RON | 261.277 RON | 63.137 RON | 533 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 6.367 RON | 6.491 RON | 150.431 RON | −143.940 RON | −143.940 RON | 155.999 RON | 0 RON | 155.999 RON | −144.697 RON | 300.696 RON | 133.154 RON | 2.860 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.942.752 RON | 1.943.886 RON | 1.672.145 RON | 233.141 RON | 271.741 RON | 141.117 RON | 0 RON | 141.117 RON | 88.445 RON | 53.889 RON | 850 RON | 46.854 RON | 0 RON | 1.217 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 219 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13,0 K RON | 6,4 K RON | 1,94 M RON |
| Venituri totale | 13,1 K RON | 6,5 K RON | 1,94 M RON |
| Cheltuieli totale | 12,9 K RON | 150,4 K RON | 1,67 M RON |
| Rezultat net | 167 RON | −143,9 K RON | 233,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,58 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,62 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,60 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,73 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,62 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2.285,59 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 41,46 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 261,3 K RON | 260,5 K RON | 100,3% |
| 2024 | 300,7 K RON | 156,0 K RON | 192,8% |
| 2025 | 53,9 K RON | 141,1 K RON | 38,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13,0 K RON | 6,4 K RON | 1,94 M RON | ▲ 30.412,8% |
| Rezultat net | 167 RON | −143,9 K RON | 233,1 K RON | ▲ 262,0% |
| Total active | 260,5 K RON | 156,0 K RON | 141,1 K RON | ▼ 9,5% |
| Capitaluri proprii | −757 RON | −144,7 K RON | 88,4 K RON | ▲ 161,1% |
| Datorii totale | 261,3 K RON | 300,7 K RON | 53,9 K RON | ▼ 82,1% |
| Lichiditate curentă | 1,00 | 0,52 | 2,62 | ▲ 404,8% |
| Marjă netă (%) | 1,29 | -2.260,72 | 12,00 | ▲ 100,5% |
| Scor bonitate | 37 | 17 | 100 | ▲ 488,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (233,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,58 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.