Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ECO BATI LIFE SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, GHEORGHE DOJA, 44, 300222, DEMISOL, APARTAMENT BOXA NR. 14
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 329.875 RON | 331.782 RON | 163.352 RON | 165.117 RON | 168.430 RON | 351.614 RON | 143.343 RON | 208.271 RON | 243.867 RON | 107.747 RON | 0 RON | 106.056 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 829.777 RON | 895.414 RON | 489.868 RON | 397.789 RON | 405.546 RON | 1.177.754 RON | 745.621 RON | 432.133 RON | 616.029 RON | 426.658 RON | 0 RON | 139.128 RON | 135.067 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 927.135 RON | 985.221 RON | 377.875 RON | 599.584 RON | 607.346 RON | 1.629.027 RON | 1.038.271 RON | 590.756 RON | 930.425 RON | 618.442 RON | 0 RON | 71.802 RON | 80.160 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 1.017.270 RON | 1.031.657 RON | 598.139 RON | 424.458 RON | 433.518 RON | 1.416.407 RON | 923.370 RON | 493.037 RON | 424.699 RON | 925.781 RON | 0 RON | 424.072 RON | 65.927 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 533.731 RON | 537.115 RON | 526.670 RON | 6.181 RON | 10.445 RON | 920.131 RON | 798.761 RON | 121.370 RON | 183.821 RON | 672.139 RON | 0 RON | 72.003 RON | 64.171 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 475.314 RON | 614.106 RON | 538.274 RON | 62.044 RON | 75.832 RON | 649.424 RON | 550.463 RON | 98.961 RON | 245.864 RON | 341.145 RON | 0 RON | 48.877 RON | 62.415 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 491.959 RON | 520.970 RON | 384.251 RON | 128.192 RON | 136.719 RON | 585.838 RON | 464.154 RON | 121.684 RON | 374.056 RON | 151.124 RON | 0 RON | 82.508 RON | 60.658 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7111 — Activități de arhitectură
Top format din 385 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.81) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 329,9 K RON | 829,8 K RON | 927,1 K RON | 1,02 M RON | 533,7 K RON | 475,3 K RON | 492,0 K RON |
| Venituri totale | 331,8 K RON | 895,4 K RON | 985,2 K RON | 1,03 M RON | 537,1 K RON | 614,1 K RON | 521,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 163,4 K RON | 489,9 K RON | 377,9 K RON | 598,1 K RON | 526,7 K RON | 538,3 K RON | 384,3 K RON |
| Rezultat net | 165,1 K RON | 397,8 K RON | 599,6 K RON | 424,5 K RON | 6,2 K RON | 62,0 K RON | 128,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 569,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,81 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,81 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,96 |
| Durata încasare (zile) | 61 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 107,7 K RON | 351,6 K RON | 30,6% |
| 2020 | 426,7 K RON | 1,18 M RON | 36,2% |
| 2021 | 618,4 K RON | 1,63 M RON | 38,0% |
| 2022 | 925,8 K RON | 1,42 M RON | 65,4% |
| 2023 | 672,1 K RON | 920,1 K RON | 73,1% |
| 2024 | 341,1 K RON | 649,4 K RON | 52,5% |
| 2025 | 151,1 K RON | 585,8 K RON | 25,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 329,9 K RON | 829,8 K RON | 927,1 K RON | 1,02 M RON | 533,7 K RON | 475,3 K RON | 492,0 K RON | ▲ 3,5% |
| Rezultat net | 165,1 K RON | 397,8 K RON | 599,6 K RON | 424,5 K RON | 6,2 K RON | 62,0 K RON | 128,2 K RON | ▲ 106,6% |
| Total active | 351,6 K RON | 1,18 M RON | 1,63 M RON | 1,42 M RON | 920,1 K RON | 649,4 K RON | 585,8 K RON | ▼ 9,8% |
| Capitaluri proprii | 243,9 K RON | 616,0 K RON | 930,4 K RON | 424,7 K RON | 183,8 K RON | 245,9 K RON | 374,1 K RON | ▲ 52,1% |
| Datorii totale | 107,7 K RON | 426,7 K RON | 618,4 K RON | 925,8 K RON | 672,1 K RON | 341,1 K RON | 151,1 K RON | ▼ 55,7% |
| Lichiditate curentă | 1,93 | 1,01 | 0,96 | 0,53 | 0,18 | 0,29 | 0,81 | ▲ 177,6% |
| Marjă netă (%) | 50,05 | 47,94 | 64,67 | 41,73 | 1,16 | 13,05 | 26,06 | ▲ 99,7% |
| Scor bonitate | 82 | 85 | 78 | 60 | 38 | 68 | 83 | ▲ 22,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (128,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 83/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 569,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.