Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CABINET MEDICAL DR. MAZILU SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, DR. IOAN MUREŞAN, 101, B19, A, 1, 300737
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 208.654 RON | 208.659 RON | 129.368 RON | 77.246 RON | 79.291 RON | 89.974 RON | 9.335 RON | 80.639 RON | 77.486 RON | 14.230 RON | 0 RON | 33.747 RON | 0 RON | 1.742 RON | 1 |
| 2024 | 258.700 RON | 258.709 RON | 146.942 RON | 104.161 RON | 111.767 RON | 119.966 RON | 14.751 RON | 105.215 RON | 104.401 RON | 16.593 RON | 0 RON | 25.679 RON | 0 RON | 1.028 RON | 1 |
| 2025 | 280.667 RON | 281.409 RON | 165.603 RON | 107.440 RON | 115.806 RON | 137.346 RON | 14.314 RON | 123.032 RON | 107.680 RON | 31.079 RON | 2.965 RON | 108.244 RON | 0 RON | 1.413 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 800 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 208,7 K RON | 258,7 K RON | 280,7 K RON |
| Venituri totale | 208,7 K RON | 258,7 K RON | 281,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 129,4 K RON | 146,9 K RON | 165,6 K RON |
| Rezultat net | 77,2 K RON | 104,2 K RON | 107,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 321,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,96 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 94,66 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,59 |
| Durata încasare (zile) | 141 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 14,2 K RON | 90,0 K RON | 15,8% |
| 2024 | 16,6 K RON | 120,0 K RON | 13,8% |
| 2025 | 31,1 K RON | 137,3 K RON | 22,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 208,7 K RON | 258,7 K RON | 280,7 K RON | ▲ 8,5% |
| Rezultat net | 77,2 K RON | 104,2 K RON | 107,4 K RON | ▲ 3,1% |
| Total active | 90,0 K RON | 120,0 K RON | 137,3 K RON | ▲ 14,5% |
| Capitaluri proprii | 77,5 K RON | 104,4 K RON | 107,7 K RON | ▲ 3,1% |
| Datorii totale | 14,2 K RON | 16,6 K RON | 31,1 K RON | ▲ 87,3% |
| Lichiditate curentă | 5,67 | 6,34 | 3,96 | ▼ 37,6% |
| Marjă netă (%) | 37,02 | 40,26 | 38,28 | ▼ 4,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (107,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 321,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.