WATER GFM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, ALEXANDRU VAIDA VOIEVOD, 18, PARTER, 1P
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 126.500 RON | 169.355 RON | 104.663 RON | 63.452 RON | 64.692 RON | 96.361 RON | 21.226 RON | 75.135 RON | 63.692 RON | 14.000 RON | 0 RON | 72.718 RON | 19.589 RON | 920 RON | 1 |
| 2024 | 676.311 RON | 696.050 RON | 160.796 RON | 514.960 RON | 535.254 RON | 519.390 RON | 7.811 RON | 511.579 RON | 515.200 RON | 5.889 RON | 0 RON | 445.343 RON | 0 RON | 1.699 RON | 1 |
| 2025 | 1.175.640 RON | 1.176.260 RON | 76.709 RON | 1.064.987 RON | 1.099.551 RON | 1.085.089 RON | 9.568 RON | 1.075.521 RON | 1.065.227 RON | 20.113 RON | 0 RON | 686.168 RON | 0 RON | 251 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 1,067 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 126,5 K RON | 676,3 K RON | 1,18 M RON |
| Venituri totale | 169,4 K RON | 696,1 K RON | 1,18 M RON |
| Cheltuieli totale | 104,7 K RON | 160,8 K RON | 76,7 K RON |
| Rezultat net | 63,5 K RON | 515,0 K RON | 1,06 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,71 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 53,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 53,47 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 19,36 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 53,95 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,71 |
| Durata încasare (zile) | 213 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 14,0 K RON | 96,4 K RON | 14,5% |
| 2024 | 5,9 K RON | 519,4 K RON | 1,1% |
| 2025 | 20,1 K RON | 1,09 M RON | 1,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 126,5 K RON | 676,3 K RON | 1,18 M RON | ▲ 73,8% |
| Rezultat net | 63,5 K RON | 515,0 K RON | 1,06 M RON | ▲ 106,8% |
| Total active | 96,4 K RON | 519,4 K RON | 1,09 M RON | ▲ 108,9% |
| Capitaluri proprii | 63,7 K RON | 515,2 K RON | 1,07 M RON | ▲ 106,8% |
| Datorii totale | 14,0 K RON | 5,9 K RON | 20,1 K RON | ▲ 241,5% |
| Lichiditate curentă | 5,37 | 86,87 | 53,47 | ▼ 38,4% |
| Marjă netă (%) | 50,16 | 76,14 | 90,59 | ▲ 19,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,06 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (53.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,71 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.