TREIAX CONSTRUCT 2017 SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, PROFESOR DOCTOR VALERIU ALACI, 15, A, 3, 8, 300281
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.285.807 RON | 1.288.446 RON | 238.478 RON | 1.037.366 RON | 1.049.968 RON | 1.121.347 RON | 59.967 RON | 1.061.380 RON | 1.037.606 RON | 78.539 RON | 0 RON | 797.490 RON | 5.688 RON | 486 RON | 1 |
| 2024 | 1.075.523 RON | 1.095.324 RON | 267.768 RON | 801.013 RON | 827.556 RON | 864.173 RON | 31.233 RON | 832.940 RON | 801.253 RON | 60.347 RON | 0 RON | 671.845 RON | 3.063 RON | 490 RON | 2 |
| 2025 | 1.008.877 RON | 1.012.302 RON | 302.159 RON | 684.058 RON | 710.143 RON | 724.402 RON | 13.178 RON | 711.224 RON | 684.298 RON | 40.141 RON | 0 RON | 586.701 RON | 438 RON | 475 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 1,067 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,29 M RON | 1,08 M RON | 1,01 M RON |
| Venituri totale | 1,29 M RON | 1,10 M RON | 1,01 M RON |
| Cheltuieli totale | 238,5 K RON | 267,8 K RON | 302,2 K RON |
| Rezultat net | 1,04 M RON | 801,0 K RON | 684,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 846,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,72 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 18,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,72 |
| Durata încasare (zile) | 212 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 78,5 K RON | 1,12 M RON | 7,0% |
| 2024 | 60,3 K RON | 864,2 K RON | 7,0% |
| 2025 | 40,1 K RON | 724,4 K RON | 5,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,29 M RON | 1,08 M RON | 1,01 M RON | ▼ 6,2% |
| Rezultat net | 1,04 M RON | 801,0 K RON | 684,1 K RON | ▼ 14,6% |
| Total active | 1,12 M RON | 864,2 K RON | 724,4 K RON | ▼ 16,2% |
| Capitaluri proprii | 1,04 M RON | 801,3 K RON | 684,3 K RON | ▼ 14,6% |
| Datorii totale | 78,5 K RON | 60,3 K RON | 40,1 K RON | ▼ 33,5% |
| Lichiditate curentă | 13,51 | 13,80 | 17,72 | ▲ 28,4% |
| Marjă netă (%) | 80,68 | 74,48 | 67,80 | ▼ 9,0% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (684,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (17.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.