CURTA & CURTA CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, Str. GHEORGHE DOJA, 50, 8
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.062.651 RON | 1.062.632 RON | 598.441 RON | 453.564 RON | 464.191 RON | 824.463 RON | 215.293 RON | 609.170 RON | 454.710 RON | 371.254 RON | 0 RON | 481.099 RON | 0 RON | 1.501 RON | 4 |
| 2024 | 1.007.075 RON | 1.011.934 RON | 644.418 RON | 352.170 RON | 367.516 RON | 567.035 RON | 141.940 RON | 425.095 RON | 364.168 RON | 206.307 RON | 0 RON | 361.184 RON | 0 RON | 3.440 RON | 4 |
| 2025 | 1.134.494 RON | 1.137.576 RON | 709.512 RON | 402.550 RON | 428.064 RON | 897.901 RON | 419.032 RON | 478.869 RON | 485.335 RON | 419.786 RON | 8.555 RON | 432.424 RON | 0 RON | 7.220 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 672 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,06 M RON | 1,01 M RON | 1,13 M RON |
| Venituri totale | 1,06 M RON | 1,01 M RON | 1,14 M RON |
| Cheltuieli totale | 598,4 K RON | 644,4 K RON | 709,5 K RON |
| Rezultat net | 453,6 K RON | 352,2 K RON | 402,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,14 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,14 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,12 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,14 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 132,61 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,62 |
| Durata încasare (zile) | 139 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 371,3 K RON | 824,5 K RON | 45,0% |
| 2024 | 206,3 K RON | 567,0 K RON | 36,4% |
| 2025 | 419,8 K RON | 897,9 K RON | 46,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,06 M RON | 1,01 M RON | 1,13 M RON | ▲ 12,7% |
| Rezultat net | 453,6 K RON | 352,2 K RON | 402,6 K RON | ▲ 14,3% |
| Total active | 824,5 K RON | 567,0 K RON | 897,9 K RON | ▲ 58,4% |
| Capitaluri proprii | 454,7 K RON | 364,2 K RON | 485,3 K RON | ▲ 33,3% |
| Datorii totale | 371,3 K RON | 206,3 K RON | 419,8 K RON | ▲ 103,5% |
| Lichiditate curentă | 1,64 | 2,06 | 1,14 | ▼ 44,6% |
| Marjă netă (%) | 42,68 | 34,97 | 35,48 | ▲ 1,5% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 85 | ▼ 2,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (402,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,14 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.