Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
M&S FINISH WASH S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, 517, 307350
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 600 RON | 37.117 RON | 36.511 RON | 600 RON | 606 RON | 842.994 RON | 25.916 RON | 817.078 RON | 800 RON | 31.098 RON | 0 RON | 756.167 RON | 811.096 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 461.097 RON | 461.254 RON | 277.479 RON | 181.646 RON | 183.775 RON | 1.062.536 RON | 300.728 RON | 761.808 RON | 182.446 RON | 32.477 RON | 0 RON | 708.033 RON | 847.613 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 187.435 RON | 231.053 RON | 238.567 RON | −9.113 RON | −7.514 RON | 1.063.955 RON | 257.768 RON | 806.187 RON | 173.333 RON | 43.009 RON | 0 RON | 759.145 RON | 847.613 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 385 RON | 262.587 RON | −262.202 RON | −262.202 RON | 978.605 RON | 214.807 RON | 763.798 RON | −88.869 RON | 219.861 RON | 0 RON | 759.844 RON | 847.613 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 438 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−88.869 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−262.202 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 600 RON | 461,1 K RON | 187,4 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 37,1 K RON | 461,3 K RON | 231,1 K RON | 385 RON |
| Cheltuieli totale | 36,5 K RON | 277,5 K RON | 238,6 K RON | 262,6 K RON |
| Rezultat net | 600 RON | 181,6 K RON | −9,1 K RON | −262,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 93,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,47 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 4,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 31,1 K RON | 843,0 K RON | 3,7% |
| 2023 | 32,5 K RON | 1,06 M RON | 3,1% |
| 2024 | 43,0 K RON | 1,06 M RON | 4,0% |
| 2025 | 219,9 K RON | 978,6 K RON | 22,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 600 RON | 461,1 K RON | 187,4 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 600 RON | 181,6 K RON | −9,1 K RON | −262,2 K RON | ▼ 2.777,2% |
| Total active | 843,0 K RON | 1,06 M RON | 1,06 M RON | 978,6 K RON | ▼ 8,0% |
| Capitaluri proprii | 800 RON | 182,4 K RON | 173,3 K RON | −88,9 K RON | ▼ 151,3% |
| Datorii totale | 31,1 K RON | 32,5 K RON | 43,0 K RON | 219,9 K RON | ▲ 411,2% |
| Lichiditate curentă | 26,27 | 23,46 | 18,74 | 3,47 | ▼ 81,5% |
| Marjă netă (%) | 100,00 | 39,39 | -4,86 | – | – |
| Scor bonitate | 70 | 85 | 47 | 37 | ▼ 21,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (3.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 93,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.