ESSIO CODE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, ION BARBU, 58, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 685.628 RON | 685.628 RON | 45.481 RON | 633.428 RON | 640.147 RON | 858.807 RON | 11.242 RON | 847.565 RON | 633.528 RON | 225.279 RON | 0 RON | 697.287 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 406.660 RON | 406.660 RON | 66.651 RON | 328.663 RON | 340.009 RON | 329.020 RON | 11.250 RON | 317.770 RON | 328.783 RON | 237 RON | 0 RON | 311.878 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 346.441 RON | 346.442 RON | 43.072 RON | 255.499 RON | 303.370 RON | 369.140 RON | 5.026 RON | 364.114 RON | 255.619 RON | 114.295 RON | 0 RON | 254.073 RON | 0 RON | 774 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 1,111 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 685,6 K RON | 406,7 K RON | 346,4 K RON |
| Venituri totale | 685,6 K RON | 406,7 K RON | 346,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 45,5 K RON | 66,7 K RON | 43,1 K RON |
| Rezultat net | 633,4 K RON | 328,7 K RON | 255,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 140,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,19 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,19 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,96 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,36 |
| Durata încasare (zile) | 268 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 225,3 K RON | 858,8 K RON | 26,2% |
| 2024 | 237 RON | 329,0 K RON | 0,1% |
| 2025 | 114,3 K RON | 369,1 K RON | 31,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 685,6 K RON | 406,7 K RON | 346,4 K RON | ▼ 14,8% |
| Rezultat net | 633,4 K RON | 328,7 K RON | 255,5 K RON | ▼ 22,3% |
| Total active | 858,8 K RON | 329,0 K RON | 369,1 K RON | ▲ 12,2% |
| Capitaluri proprii | 633,5 K RON | 328,8 K RON | 255,6 K RON | ▼ 22,3% |
| Datorii totale | 225,3 K RON | 237 RON | 114,3 K RON | ▲ 48.125,7% |
| Lichiditate curentă | 3,76 | 1.340,80 | 3,19 | ▼ 99,8% |
| Marjă netă (%) | 92,39 | 80,82 | 73,75 | ▼ 8,7% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (255,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.19), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.