KORAD PRINT SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, Str. DR. PAVEL VASICI UNGUREANU, 2, 1900
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 974.795 RON | 977.283 RON | 964.339 RON | 5.447 RON | 12.944 RON | 1.407.770 RON | 348.624 RON | 1.059.146 RON | 1.318.632 RON | 89.138 RON | 547.734 RON | 363.425 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 901.457 RON | 901.496 RON | 810.777 RON | 68.595 RON | 90.719 RON | 1.375.542 RON | 441.533 RON | 934.009 RON | 1.258.966 RON | 116.576 RON | 336.238 RON | 375.042 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 965.081 RON | 970.319 RON | 745.633 RON | 202.188 RON | 224.686 RON | 1.606.562 RON | 434.329 RON | 1.172.233 RON | 1.461.153 RON | 145.409 RON | 416.320 RON | 486.744 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1811 Tipărirea ziarelor
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4662 — Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
Top format din 27 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 974,8 K RON | 901,5 K RON | 965,1 K RON |
| Venituri totale | 977,3 K RON | 901,5 K RON | 970,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 964,3 K RON | 810,8 K RON | 745,6 K RON |
| Rezultat net | 5,4 K RON | 68,6 K RON | 202,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 937,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,20 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,85 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,32 |
| Durata stocaj (zile) | 158 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,98 |
| Durata încasare (zile) | 184 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 89,1 K RON | 1,41 M RON | 6,3% |
| 2024 | 116,6 K RON | 1,38 M RON | 8,5% |
| 2025 | 145,4 K RON | 1,61 M RON | 9,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 974,8 K RON | 901,5 K RON | 965,1 K RON | ▲ 7,1% |
| Rezultat net | 5,4 K RON | 68,6 K RON | 202,2 K RON | ▲ 194,8% |
| Total active | 1,41 M RON | 1,38 M RON | 1,61 M RON | ▲ 16,8% |
| Capitaluri proprii | 1,32 M RON | 1,26 M RON | 1,46 M RON | ▲ 16,1% |
| Datorii totale | 89,1 K RON | 116,6 K RON | 145,4 K RON | ▲ 24,7% |
| Lichiditate curentă | 11,88 | 8,01 | 8,06 | ▲ 0,6% |
| Marjă netă (%) | 0,56 | 7,61 | 20,95 | ▲ 175,3% |
| Scor bonitate | 77 | 82 | 100 | ▲ 22,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (202,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.