Publicitate

HVAC MANAGEMENT S.R.L.

CUI: 41725715 J35/3767/2019 SRL Timiş, Municipiul Timişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41725715
Cod înmatriculare J35/3767/2019
EUID ROONRC.J35/3767/2019
Data înmatriculării 2019-10-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Timiş, Municipiul Timişoara, SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL, 29/C, 300269, SPAŢIUL 3

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Municipiul Timişoara
Stradă: SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL
Număr: 29/C
Cod poștal: 300269
Completare adresă: SPAŢIUL 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.350 RON 46.069 RON 51.455 RON −5.529 RON −5.386 RON 35.499 RON 31.328 RON 4.171 RON −27.234 RON 30.163 RON 0 RON 1.089 RON 32.570 RON 0 RON 1
2024 169.060 RON 203.363 RON 185.661 RON 13.635 RON 17.702 RON 177.641 RON 130.000 RON 47.641 RON −13.599 RON 191.240 RON 0 RON 44.824 RON 0 RON 0 RON 0
2025 105.575 RON 105.577 RON 61.563 RON 36.439 RON 44.014 RON 67.222 RON 0 RON 67.222 RON 22.841 RON 44.381 RON 20.662 RON 33.067 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ADORJANI ZOLTAN FERENCZ
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 577 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
105,6 K RON
Rezultat Net 2025
36,4 K RON
Total Active 2025
67,2 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,4 K RON 169,1 K RON 105,6 K RON
Venituri totale 46,1 K RON 203,4 K RON 105,6 K RON
Cheltuieli totale 51,5 K RON 185,7 K RON 61,6 K RON
Rezultat net −5,5 K RON 13,6 K RON 36,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 195,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,51 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,05 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,30 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,51 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante67,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri20,7 K RON
Creanțe33,1 K RON
Numerar13,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,11
Durata stocaj (zile) 71
Rotație creanțe (ori/an) 3,19
Durata încasare (zile) 114

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
41,7%
Marjă netă
34,5%
ROA
54,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 30,2 K RON 35,5 K RON 85,0%
2024 191,2 K RON 177,6 K RON 107,7%
2025 44,4 K RON 67,2 K RON 66,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,4 K RON 169,1 K RON 105,6 K RON ▼ 37,6%
Rezultat net −5,5 K RON 13,6 K RON 36,4 K RON ▲ 167,2%
Total active 35,5 K RON 177,6 K RON 67,2 K RON ▼ 62,2%
Capitaluri proprii −27,2 K RON −13,6 K RON 22,8 K RON ▲ 268,0%
Datorii totale 30,2 K RON 191,2 K RON 44,4 K RON ▼ 76,8%
Lichiditate curentă 0,14 0,25 1,51 ▲ 508,1%
Marjă netă (%) -235,28 8,07 34,51 ▲ 327,6%
Scor bonitate 19 50 85 ▲ 70,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (36,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 195,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate