Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAS AUTO GROUP TIMISOARA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Giroc, Comuna Giroc, Romanilor, 2, A, 4, 30, 307220
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 140.000 RON | 140.000 RON | 108.983 RON | 29.757 RON | 31.017 RON | 31.255 RON | 0 RON | 31.255 RON | 29.757 RON | 1.498 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 141.960 RON | 141.960 RON | 122.347 RON | 18.193 RON | 19.613 RON | 48.491 RON | 0 RON | 48.491 RON | 48.150 RON | 341 RON | 0 RON | 42.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 100 RON | 104.100 RON | 104.175 RON | −186 RON | −75 RON | 48.115 RON | 0 RON | 48.115 RON | 48.004 RON | 111 RON | 0 RON | 42.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 600 RON | 600 RON | 0 RON | 511 RON | 600 RON | 48.604 RON | 0 RON | 48.604 RON | 48.515 RON | 89 RON | 0 RON | 40.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 48.515 RON | 0 RON | 48.515 RON | 48.515 RON | 1.000 RON | 0 RON | 40.000 RON | 0 RON | 1.000 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5610 Restaurante
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4511 — Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
Top format din 93 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 140,0 K RON | 142,0 K RON | 100 RON | 600 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 140,0 K RON | 142,0 K RON | 104,1 K RON | 600 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 109,0 K RON | 122,3 K RON | 104,2 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 29,8 K RON | 18,2 K RON | −186 RON | 511 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −69,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 48,52 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 48,52 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,52 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 48,52 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,5 K RON | 31,3 K RON | 4,8% |
| 2022 | 341 RON | 48,5 K RON | 0,7% |
| 2023 | 111 RON | 48,1 K RON | 0,2% |
| 2024 | 89 RON | 48,6 K RON | 0,2% |
| 2025 | 1,0 K RON | 48,5 K RON | 2,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 140,0 K RON | 142,0 K RON | 100 RON | 600 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 29,8 K RON | 18,2 K RON | −186 RON | 511 RON | 0 RON | – |
| Total active | 31,3 K RON | 48,5 K RON | 48,1 K RON | 48,6 K RON | 48,5 K RON | ▼ 0,2% |
| Capitaluri proprii | 29,8 K RON | 48,2 K RON | 48,0 K RON | 48,5 K RON | 48,5 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 341 RON | 111 RON | 89 RON | 1,0 K RON | ▲ 1.023,6% |
| Lichiditate curentă | 20,86 | 142,20 | 433,47 | 546,11 | 48,52 | ▼ 91,1% |
| Marjă netă (%) | 21,26 | 12,82 | -186,00 | 85,17 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 64 | 100 | 60 | ▼ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (48.52), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.