Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OVY STYLE FASHION SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, PIEŢII, L34, B, Parter, 2, 115200, camera nr.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 12.763 RON | 12.763 RON | 14.496 RON | −2.116 RON | −1.733 RON | 29.318 RON | 0 RON | 29.318 RON | 4.398 RON | 24.920 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 10.213 RON | 10.213 RON | 10.189 RON | −282 RON | 24 RON | 23.969 RON | 0 RON | 23.969 RON | 4.116 RON | 19.853 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 12.998 RON | 12.998 RON | 11.653 RON | 955 RON | 1.345 RON | 18.726 RON | 0 RON | 18.726 RON | 5.072 RON | 13.654 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 20.563 RON | 20.563 RON | 16.883 RON | 3.063 RON | 3.680 RON | 8.742 RON | 650 RON | 8.092 RON | 8.135 RON | 607 RON | 1.104 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 20.699 RON | 20.699 RON | 17.760 RON | 2.469 RON | 2.939 RON | 11.028 RON | 650 RON | 10.378 RON | 10.604 RON | 424 RON | 1.077 RON | 124 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 28.050 RON | 28.050 RON | 18.459 RON | 8.056 RON | 9.591 RON | 19.596 RON | 9.525 RON | 10.071 RON | 18.660 RON | 936 RON | 1.230 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 26.380 RON | 26.380 RON | 17.685 RON | 7.304 RON | 8.695 RON | 26.526 RON | 8.025 RON | 18.501 RON | 25.964 RON | 562 RON | 1.230 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 9602 Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 590 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,8 K RON | 10,2 K RON | 13,0 K RON | 20,6 K RON | 20,7 K RON | 28,1 K RON | 26,4 K RON |
| Venituri totale | 12,8 K RON | 10,2 K RON | 13,0 K RON | 20,6 K RON | 20,7 K RON | 28,1 K RON | 26,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 14,5 K RON | 10,2 K RON | 11,7 K RON | 16,9 K RON | 17,8 K RON | 18,5 K RON | 17,7 K RON |
| Rezultat net | −2,1 K RON | −282 RON | 955 RON | 3,1 K RON | 2,5 K RON | 8,1 K RON | 7,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 32,92 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 30,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 30,73 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 47,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 21,45 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 24,9 K RON | 29,3 K RON | 85,0% |
| 2020 | 19,9 K RON | 24,0 K RON | 82,8% |
| 2021 | 13,7 K RON | 18,7 K RON | 72,9% |
| 2022 | 607 RON | 8,7 K RON | 6,9% |
| 2023 | 424 RON | 11,0 K RON | 3,8% |
| 2024 | 936 RON | 19,6 K RON | 4,8% |
| 2025 | 562 RON | 26,5 K RON | 2,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,8 K RON | 10,2 K RON | 13,0 K RON | 20,6 K RON | 20,7 K RON | 28,1 K RON | 26,4 K RON | ▼ 6,0% |
| Rezultat net | −2,1 K RON | −282 RON | 955 RON | 3,1 K RON | 2,5 K RON | 8,1 K RON | 7,3 K RON | ▼ 9,3% |
| Total active | 29,3 K RON | 24,0 K RON | 18,7 K RON | 8,7 K RON | 11,0 K RON | 19,6 K RON | 26,5 K RON | ▲ 35,4% |
| Capitaluri proprii | 4,4 K RON | 4,1 K RON | 5,1 K RON | 8,1 K RON | 10,6 K RON | 18,7 K RON | 26,0 K RON | ▲ 39,1% |
| Datorii totale | 24,9 K RON | 19,9 K RON | 13,7 K RON | 607 RON | 424 RON | 936 RON | 562 RON | ▼ 40,0% |
| Lichiditate curentă | 1,18 | 1,21 | 1,37 | 13,33 | 24,48 | 10,76 | 32,92 | ▲ 206,0% |
| Marjă netă (%) | -16,58 | -2,76 | 7,35 | 14,90 | 11,93 | 28,72 | 27,69 | ▼ 3,6% |
| Scor bonitate | 44 | 52 | 75 | 100 | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (32.92), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 30,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.