Publicitate

FAMILY MIXT PLEŞA S.R.L.

CUI: 40492492 J35/451/2019 SRL Timiş, Sat Niţchidorf, Comuna Niţchidorf
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40492492
Cod înmatriculare J35/451/2019
EUID ROONRC.J35/451/2019
Data înmatriculării 2019-01-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Timiş, Sat Niţchidorf, Comuna Niţchidorf, 211B, 307295

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Sat Niţchidorf, Comuna Niţchidorf
Număr: 211B
Cod poștal: 307295

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 293.262 RON 296.363 RON 304.615 RON −11.485 RON −8.252 RON 91.223 RON 5.673 RON 85.550 RON −11.285 RON 102.508 RON 82.482 RON 311 RON 0 RON 0 RON 2
2020 293.126 RON 298.334 RON 329.126 RON −33.773 RON −30.792 RON 88.244 RON 3.120 RON 85.124 RON −45.058 RON 133.302 RON 82.958 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2021 291.697 RON 297.898 RON 294.092 RON 1.297 RON 3.806 RON 96.873 RON 1.207 RON 95.666 RON −43.761 RON 140.634 RON 93.319 RON 148 RON 0 RON 0 RON 1
2022 288.973 RON 339.382 RON 295.212 RON 40.776 RON 44.170 RON 142.562 RON 0 RON 142.562 RON −2.986 RON 145.548 RON 138.586 RON 147 RON 0 RON 0 RON 1
2023 386.481 RON 439.629 RON 370.303 RON 64.925 RON 69.326 RON 198.470 RON 0 RON 198.470 RON 61.939 RON 136.531 RON 161.171 RON 19.768 RON 0 RON 0 RON 1
2024 450.350 RON 454.250 RON 432.098 RON 12.658 RON 22.152 RON 178.153 RON 0 RON 178.153 RON 74.597 RON 103.556 RON 123.758 RON 17.955 RON 0 RON 0 RON 1
2025 501.390 RON 501.390 RON 449.880 RON 41.230 RON 51.510 RON 139.931 RON 0 RON 139.931 RON 115.827 RON 24.104 RON 102.950 RON 15.316 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PLEŞA EMIL
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,100 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
501,4 K RON
Rezultat Net 2025
41,2 K RON
Total Active 2025
139,9 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 293,3 K RON 293,1 K RON 291,7 K RON 289,0 K RON 386,5 K RON 450,4 K RON 501,4 K RON
Venituri totale 296,4 K RON 298,3 K RON 297,9 K RON 339,4 K RON 439,6 K RON 454,3 K RON 501,4 K RON
Cheltuieli totale 304,6 K RON 329,1 K RON 294,1 K RON 295,2 K RON 370,3 K RON 432,1 K RON 449,9 K RON
Rezultat net −11,5 K RON −33,8 K RON 1,3 K RON 40,8 K RON 64,9 K RON 12,7 K RON 41,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 505,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,81 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,53 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,90 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,81 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante139,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri103,0 K RON
Creanțe15,3 K RON
Numerar21,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,87
Durata stocaj (zile) 75
Rotație creanțe (ori/an) 32,74
Durata încasare (zile) 11

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,3%
Marjă netă
8,2%
ROA
29,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 102,5 K RON 91,2 K RON 112,4%
2020 133,3 K RON 88,2 K RON 151,1%
2021 140,6 K RON 96,9 K RON 145,2%
2022 145,5 K RON 142,6 K RON 102,1%
2023 136,5 K RON 198,5 K RON 68,8%
2024 103,6 K RON 178,2 K RON 58,1%
2025 24,1 K RON 139,9 K RON 17,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 293,3 K RON 293,1 K RON 291,7 K RON 289,0 K RON 386,5 K RON 450,4 K RON 501,4 K RON ▲ 11,3%
Rezultat net −11,5 K RON −33,8 K RON 1,3 K RON 40,8 K RON 64,9 K RON 12,7 K RON 41,2 K RON ▲ 225,7%
Total active 91,2 K RON 88,2 K RON 96,9 K RON 142,6 K RON 198,5 K RON 178,2 K RON 139,9 K RON ▼ 21,5%
Capitaluri proprii −11,3 K RON −45,1 K RON −43,8 K RON −3,0 K RON 61,9 K RON 74,6 K RON 115,8 K RON ▲ 55,3%
Datorii totale 102,5 K RON 133,3 K RON 140,6 K RON 145,5 K RON 136,5 K RON 103,6 K RON 24,1 K RON ▼ 76,7%
Lichiditate curentă 0,83 0,64 0,68 0,98 1,45 1,72 5,81 ▲ 237,4%
Marjă netă (%) -3,92 -11,52 0,44 14,11 16,80 2,81 8,22 ▲ 192,5%
Scor bonitate 24 17 45 55 85 75 95 ▲ 26,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (41,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 505,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate