Publicitate

IRONMILL AG S.R.L.

CUI: 47730389 J3/545/2023 SRL Argeş, Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47730389
Cod înmatriculare J3/545/2023
EUID ROONRC.J3/545/2023
Data înmatriculării 2023-03-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Primăverii, 8, 117721

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti
Stradă: Primăverii
Număr: 8
Cod poștal: 117721

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 172.406 RON 172.416 RON 147.354 RON 23.338 RON 25.062 RON 37.714 RON 0 RON 37.714 RON 23.538 RON 14.176 RON 0 RON 11.497 RON 0 RON 0 RON 1
2024 125.580 RON 125.588 RON 117.408 RON 6.924 RON 8.180 RON 32.288 RON 0 RON 32.288 RON 30.462 RON 1.826 RON 0 RON 469 RON 0 RON 0 RON 1
2025 166.499 RON 166.499 RON 95.568 RON 59.282 RON 70.931 RON 112.583 RON 0 RON 112.583 RON 59.522 RON 53.061 RON 0 RON 65.114 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MILEA MARIN
administrator
Hunedoara, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (25)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 966 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
166,5 K RON
Rezultat Net 2025
59,3 K RON
Total Active 2025
112,6 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 172,4 K RON 125,6 K RON 166,5 K RON
Venituri totale 172,4 K RON 125,6 K RON 166,5 K RON
Cheltuieli totale 147,4 K RON 117,4 K RON 95,6 K RON
Rezultat net 23,3 K RON 6,9 K RON 59,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 148,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,12 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,12 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,89 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,12 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante112,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe65,1 K RON
Numerar47,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,56
Durata încasare (zile) 143

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
42,6%
Marjă netă
35,6%
ROA
52,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 14,2 K RON 37,7 K RON 37,6%
2024 1,8 K RON 32,3 K RON 5,7%
2025 53,1 K RON 112,6 K RON 47,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 172,4 K RON 125,6 K RON 166,5 K RON ▲ 32,6%
Rezultat net 23,3 K RON 6,9 K RON 59,3 K RON ▲ 756,2%
Total active 37,7 K RON 32,3 K RON 112,6 K RON ▲ 248,7%
Capitaluri proprii 23,5 K RON 30,5 K RON 59,5 K RON ▲ 95,4%
Datorii totale 14,2 K RON 1,8 K RON 53,1 K RON ▲ 2.805,9%
Lichiditate curentă 2,66 17,68 2,12 ▼ 88,0%
Marjă netă (%) 13,54 5,51 35,61 ▲ 546,3%
Scor bonitate 87 82 95 ▲ 15,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (59,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate