Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LAPTOP ONLINE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, MANGALIA, 14, 300188, CAM.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.451.373 RON | 2.455.181 RON | 2.257.190 RON | 174.190 RON | 197.991 RON | 711.852 RON | 108.258 RON | 603.594 RON | 174.430 RON | 537.422 RON | 325.658 RON | 60.850 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 2.008.301 RON | 2.478.592 RON | 2.136.640 RON | 324.608 RON | 341.952 RON | 753.884 RON | 307.345 RON | 446.539 RON | 324.848 RON | 429.036 RON | 174.359 RON | 33.408 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 328.125 RON | 328.569 RON | 316.644 RON | 9.038 RON | 11.925 RON | 1.086.146 RON | 267.760 RON | 818.386 RON | 303.886 RON | 782.260 RON | 736.130 RON | 40.536 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.498.282 RON | 1.578.746 RON | 1.484.606 RON | 80.305 RON | 94.140 RON | 291.578 RON | 3.166 RON | 288.412 RON | 80.545 RON | 211.033 RON | 671 RON | 183.524 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 6.975 RON | 7.003 RON | 15.148 RON | −8.145 RON | −8.145 RON | 239.994 RON | 151.838 RON | 88.156 RON | 70.834 RON | 169.160 RON | 179 RON | 54.703 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 10.061 RON | 10.061 RON | 57.812 RON | −47.751 RON | −47.751 RON | 173.102 RON | 114.045 RON | 59.057 RON | 23.082 RON | 150.020 RON | 202 RON | 53.495 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 38.055 RON | 38.055 RON | 42.221 RON | −4.166 RON | −4.166 RON | 166.921 RON | 76.252 RON | 90.669 RON | 18.916 RON | 148.005 RON | 203 RON | 66.275 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4511 — Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
Top format din 93 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.61) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−4.166 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 88.7% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,45 M RON | 2,01 M RON | 328,1 K RON | 1,50 M RON | 7,0 K RON | 10,1 K RON | 38,1 K RON |
| Venituri totale | 2,46 M RON | 2,48 M RON | 328,6 K RON | 1,58 M RON | 7,0 K RON | 10,1 K RON | 38,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,26 M RON | 2,14 M RON | 316,6 K RON | 1,48 M RON | 15,1 K RON | 57,8 K RON | 42,2 K RON |
| Rezultat net | 174,2 K RON | 324,6 K RON | 9,0 K RON | 80,3 K RON | −8,1 K RON | −47,8 K RON | −4,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −745,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,61 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,61 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 187,46 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,57 |
| Durata încasare (zile) | 636 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 537,4 K RON | 711,9 K RON | 75,5% |
| 2020 | 429,0 K RON | 753,9 K RON | 56,9% |
| 2021 | 782,3 K RON | 1,09 M RON | 72,0% |
| 2022 | 211,0 K RON | 291,6 K RON | 72,4% |
| 2023 | 169,2 K RON | 240,0 K RON | 70,5% |
| 2024 | 150,0 K RON | 173,1 K RON | 86,7% |
| 2025 | 148,0 K RON | 166,9 K RON | 88,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,45 M RON | 2,01 M RON | 328,1 K RON | 1,50 M RON | 7,0 K RON | 10,1 K RON | 38,1 K RON | ▲ 278,2% |
| Rezultat net | 174,2 K RON | 324,6 K RON | 9,0 K RON | 80,3 K RON | −8,1 K RON | −47,8 K RON | −4,2 K RON | ▲ 91,3% |
| Total active | 711,9 K RON | 753,9 K RON | 1,09 M RON | 291,6 K RON | 240,0 K RON | 173,1 K RON | 166,9 K RON | ▼ 3,6% |
| Capitaluri proprii | 174,4 K RON | 324,8 K RON | 303,9 K RON | 80,5 K RON | 70,8 K RON | 23,1 K RON | 18,9 K RON | ▼ 18,0% |
| Datorii totale | 537,4 K RON | 429,0 K RON | 782,3 K RON | 211,0 K RON | 169,2 K RON | 150,0 K RON | 148,0 K RON | ▼ 1,3% |
| Lichiditate curentă | 1,12 | 1,04 | 1,05 | 1,37 | 0,52 | 0,39 | 0,61 | ▲ 55,6% |
| Marjă netă (%) | 7,11 | 16,16 | 2,75 | 5,36 | -116,77 | -474,61 | -10,95 | ▲ 97,7% |
| Scor bonitate | 62 | 72 | 57 | 75 | 30 | 32 | 50 | ▲ 56,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 88.7% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.