AGRO TOLLIL SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Sat Baia, Comuna Baia, 827005, ŞOSEAUA EUROPEANĂ, KM.75
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 9.064.610 RON | 9.157.794 RON | 7.744.777 RON | 1.226.810 RON | 1.413.017 RON | 28.587.437 RON | 18.957.561 RON | 9.629.876 RON | 20.136.300 RON | 7.654.775 RON | 1.175.164 RON | 8.239.364 RON | 796.362 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 5.021.078 RON | 4.961.477 RON | 3.633.854 RON | 1.134.345 RON | 1.327.623 RON | 27.006.310 RON | 19.513.523 RON | 7.492.787 RON | 19.442.205 RON | 7.287.451 RON | 414.485 RON | 6.819.974 RON | 276.654 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 4.983.998 RON | 5.214.591 RON | 3.051.215 RON | 1.855.561 RON | 2.163.376 RON | 25.448.145 RON | 19.815.104 RON | 5.633.041 RON | 17.065.058 RON | 7.522.089 RON | 771.959 RON | 4.549.422 RON | 860.998 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 0164 Pregătirea seminţelor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 423 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.75) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,06 M RON | 5,02 M RON | 4,98 M RON |
| Venituri totale | 9,16 M RON | 4,96 M RON | 5,21 M RON |
| Cheltuieli totale | 7,74 M RON | 3,63 M RON | 3,05 M RON |
| Rezultat net | 1,23 M RON | 1,13 M RON | 1,86 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,28 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,75 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,65 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,46 |
| Durata stocaj (zile) | 57 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,10 |
| Durata încasare (zile) | 333 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 7,65 M RON | 28,59 M RON | 26,8% |
| 2024 | 7,29 M RON | 27,01 M RON | 27,0% |
| 2025 | 7,52 M RON | 25,45 M RON | 29,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,06 M RON | 5,02 M RON | 4,98 M RON | ▼ 0,7% |
| Rezultat net | 1,23 M RON | 1,13 M RON | 1,86 M RON | ▲ 63,6% |
| Total active | 28,59 M RON | 27,01 M RON | 25,45 M RON | ▼ 5,8% |
| Capitaluri proprii | 20,14 M RON | 19,44 M RON | 17,07 M RON | ▼ 12,2% |
| Datorii totale | 7,65 M RON | 7,29 M RON | 7,52 M RON | ▲ 3,2% |
| Lichiditate curentă | 1,26 | 1,03 | 0,75 | ▼ 27,2% |
| Marjă netă (%) | 13,53 | 22,59 | 37,23 | ▲ 64,8% |
| Scor bonitate | 77 | 70 | 70 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,86 M RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.