AVIGLLIANA SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Municipiul Tulcea, AVRAM IANCU, 69, camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 109.404 RON | 109.404 RON | 58.046 RON | 50.264 RON | 51.358 RON | 67.154 RON | 18.116 RON | 49.038 RON | 62.903 RON | 4.251 RON | 0 RON | 45.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 25.664 RON | 26.164 RON | 28.271 RON | −2.904 RON | −2.107 RON | 62.119 RON | 18.116 RON | 44.003 RON | 59.999 RON | 2.120 RON | 0 RON | 40.600 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 19.055 RON | 19.055 RON | 24.261 RON | −5.473 RON | −5.206 RON | 57.978 RON | 14.912 RON | 43.066 RON | 54.526 RON | 3.452 RON | 0 RON | 40.600 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 17.539 RON | 17.539 RON | 27.467 RON | −9.928 RON | −9.928 RON | 49.989 RON | 8.363 RON | 41.626 RON | 44.864 RON | 5.125 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 15.347 RON | 15.347 RON | 16.239 RON | −892 RON | −892 RON | 48.496 RON | 1.858 RON | 46.638 RON | 43.972 RON | 4.524 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 38.109 RON | 40.109 RON | 29.009 RON | 9.287 RON | 11.100 RON | 60.604 RON | 47.886 RON | 12.718 RON | 53.259 RON | 7.345 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 109.516 RON | 113.195 RON | 55.759 RON | 47.616 RON | 57.436 RON | 89.887 RON | 44.574 RON | 45.313 RON | 78.653 RON | 11.234 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4932 — Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Top format din 245 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 109,4 K RON | 25,7 K RON | 19,1 K RON | 17,5 K RON | 15,3 K RON | 38,1 K RON | 109,5 K RON |
| Venituri totale | 109,4 K RON | 26,2 K RON | 19,1 K RON | 17,5 K RON | 15,3 K RON | 40,1 K RON | 113,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 58,0 K RON | 28,3 K RON | 24,3 K RON | 27,5 K RON | 16,2 K RON | 29,0 K RON | 55,8 K RON |
| Rezultat net | 50,3 K RON | −2,9 K RON | −5,5 K RON | −9,9 K RON | −892 RON | 9,3 K RON | 47,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 50,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,03 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,03 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,03 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,3 K RON | 67,2 K RON | 6,3% |
| 2020 | 2,1 K RON | 62,1 K RON | 3,4% |
| 2021 | 3,5 K RON | 58,0 K RON | 6,0% |
| 2022 | 5,1 K RON | 50,0 K RON | 10,3% |
| 2023 | 4,5 K RON | 48,5 K RON | 9,3% |
| 2024 | 7,3 K RON | 60,6 K RON | 12,1% |
| 2025 | 11,2 K RON | 89,9 K RON | 12,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 109,4 K RON | 25,7 K RON | 19,1 K RON | 17,5 K RON | 15,3 K RON | 38,1 K RON | 109,5 K RON | ▲ 187,4% |
| Rezultat net | 50,3 K RON | −2,9 K RON | −5,5 K RON | −9,9 K RON | −892 RON | 9,3 K RON | 47,6 K RON | ▲ 412,7% |
| Total active | 67,2 K RON | 62,1 K RON | 58,0 K RON | 50,0 K RON | 48,5 K RON | 60,6 K RON | 89,9 K RON | ▲ 48,3% |
| Capitaluri proprii | 62,9 K RON | 60,0 K RON | 54,5 K RON | 44,9 K RON | 44,0 K RON | 53,3 K RON | 78,7 K RON | ▲ 47,7% |
| Datorii totale | 4,3 K RON | 2,1 K RON | 3,5 K RON | 5,1 K RON | 4,5 K RON | 7,3 K RON | 11,2 K RON | ▲ 52,9% |
| Lichiditate curentă | 11,54 | 20,76 | 12,48 | 8,12 | 10,31 | 1,73 | 4,03 | ▲ 133,0% |
| Marjă netă (%) | 45,94 | -11,32 | -28,72 | -56,61 | -5,81 | 24,37 | 43,48 | ▲ 78,4% |
| Scor bonitate | 87 | 64 | 57 | 57 | 72 | 90 | 100 | ▲ 11,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.