DELTABIT SYSTEMS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Loc. Sulina, Oraş Sulina, a II-a, 54, 825400, camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 198.622 RON | 200.063 RON | 8.503 RON | 185.751 RON | 191.560 RON | 188.868 RON | 12 RON | 188.856 RON | 185.951 RON | 2.917 RON | 0 RON | 92.864 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 214.513 RON | 215.963 RON | 7.490 RON | 202.809 RON | 208.473 RON | 205.234 RON | 0 RON | 205.234 RON | 203.060 RON | 2.193 RON | 0 RON | 30.595 RON | 0 RON | 19 RON | 0 |
| 2022 | 295.996 RON | 298.084 RON | 6.858 RON | 284.768 RON | 291.226 RON | 120.221 RON | 0 RON | 120.221 RON | 119.127 RON | 1.094 RON | 0 RON | 41.851 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 213.993 RON | 215.151 RON | 56.254 RON | 157.078 RON | 158.897 RON | 278.265 RON | 0 RON | 278.265 RON | 276.205 RON | 2.060 RON | 0 RON | 47.184 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 277.870 RON | 297.881 RON | 55.930 RON | 234.016 RON | 241.951 RON | 50.399 RON | 0 RON | 50.399 RON | 48.256 RON | 2.143 RON | 0 RON | 78 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 330.853 RON | 339.642 RON | 82.513 RON | 247.699 RON | 257.129 RON | 254.975 RON | 2.158 RON | 252.817 RON | 247.939 RON | 7.036 RON | 0 RON | 172.583 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 45 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 198,6 K RON | 214,5 K RON | 296,0 K RON | 214,0 K RON | 277,9 K RON | 330,9 K RON |
| Venituri totale | 200,1 K RON | 216,0 K RON | 298,1 K RON | 215,2 K RON | 297,9 K RON | 339,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,5 K RON | 7,5 K RON | 6,9 K RON | 56,3 K RON | 55,9 K RON | 82,5 K RON |
| Rezultat net | 185,8 K RON | 202,8 K RON | 284,8 K RON | 157,1 K RON | 234,0 K RON | 247,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 332,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 35,93 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 35,93 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 11,40 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 36,24 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,92 |
| Durata încasare (zile) | 190 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2,9 K RON | 188,9 K RON | 1,5% |
| 2021 | 2,2 K RON | 205,2 K RON | 1,1% |
| 2022 | 1,1 K RON | 120,2 K RON | 0,9% |
| 2023 | 2,1 K RON | 278,3 K RON | 0,7% |
| 2024 | 2,1 K RON | 50,4 K RON | 4,3% |
| 2025 | 7,0 K RON | 255,0 K RON | 2,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 198,6 K RON | 214,5 K RON | 296,0 K RON | 214,0 K RON | 277,9 K RON | 330,9 K RON | ▲ 19,1% |
| Rezultat net | 185,8 K RON | 202,8 K RON | 284,8 K RON | 157,1 K RON | 234,0 K RON | 247,7 K RON | ▲ 5,8% |
| Total active | 188,9 K RON | 205,2 K RON | 120,2 K RON | 278,3 K RON | 50,4 K RON | 255,0 K RON | ▲ 405,9% |
| Capitaluri proprii | 186,0 K RON | 203,1 K RON | 119,1 K RON | 276,2 K RON | 48,3 K RON | 247,9 K RON | ▲ 413,8% |
| Datorii totale | 2,9 K RON | 2,2 K RON | 1,1 K RON | 2,1 K RON | 2,1 K RON | 7,0 K RON | ▲ 228,3% |
| Lichiditate curentă | 64,74 | 93,59 | 109,89 | 135,08 | 23,52 | 35,93 | ▲ 52,8% |
| Marjă netă (%) | 93,52 | 94,54 | 96,21 | 73,40 | 84,22 | 74,87 | ▼ 11,1% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 87 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (247,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (35.93), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 332,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.