Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NAIMAN EXPERT TEAM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, CATALOI, DS 621 nr. 2, camera 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 113.460 RON | 113.461 RON | 44.602 RON | 67.792 RON | 68.859 RON | 73.083 RON | 0 RON | 73.083 RON | 67.992 RON | 5.091 RON | 0 RON | 37.647 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 95.780 RON | 95.780 RON | 50.010 RON | 44.927 RON | 45.770 RON | 116.116 RON | 0 RON | 116.116 RON | 112.919 RON | 3.197 RON | 0 RON | 84.987 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 84.060 RON | 84.060 RON | 76.802 RON | 6.518 RON | 7.258 RON | 102.453 RON | 0 RON | 102.453 RON | 95.437 RON | 7.016 RON | 12.240 RON | 58.837 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 91 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 113,5 K RON | 95,8 K RON | 84,1 K RON |
| Venituri totale | 113,5 K RON | 95,8 K RON | 84,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 44,6 K RON | 50,0 K RON | 76,8 K RON |
| Rezultat net | 67,8 K RON | 44,9 K RON | 6,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 68,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14,60 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,47 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 14,60 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,87 |
| Durata stocaj (zile) | 53 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,43 |
| Durata încasare (zile) | 256 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,1 K RON | 73,1 K RON | 7,0% |
| 2024 | 3,2 K RON | 116,1 K RON | 2,8% |
| 2025 | 7,0 K RON | 102,5 K RON | 6,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 113,5 K RON | 95,8 K RON | 84,1 K RON | ▼ 12,2% |
| Rezultat net | 67,8 K RON | 44,9 K RON | 6,5 K RON | ▼ 85,5% |
| Total active | 73,1 K RON | 116,1 K RON | 102,5 K RON | ▼ 11,8% |
| Capitaluri proprii | 68,0 K RON | 112,9 K RON | 95,4 K RON | ▼ 15,5% |
| Datorii totale | 5,1 K RON | 3,2 K RON | 7,0 K RON | ▲ 119,5% |
| Lichiditate curentă | 14,36 | 36,32 | 14,60 | ▼ 59,8% |
| Marjă netă (%) | 59,75 | 46,91 | 7,75 | ▼ 83,5% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (14.6), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.