Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGRO-DIMARS SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Sat Ceamurlia de Jos, Comuna Ceamurlia de Jos, Com. CEAMURLIA DE JOS, 827035
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 609.379 RON | 1.072.266 RON | 880.858 RON | 185.303 RON | 191.408 RON | 1.678.139 RON | 833.134 RON | 845.005 RON | 474.152 RON | 1.189.172 RON | 455.258 RON | 258.523 RON | 23.350 RON | 8.535 RON | 5 |
| 2020 | 272.347 RON | 669.174 RON | 907.965 RON | −241.559 RON | −238.791 RON | 1.307.197 RON | 631.250 RON | 675.947 RON | 232.594 RON | 1.080.671 RON | 350.392 RON | 241.831 RON | 0 RON | 6.068 RON | 4 |
| 2021 | 1.154.750 RON | 1.397.242 RON | 966.214 RON | 419.391 RON | 431.028 RON | 1.448.551 RON | 486.323 RON | 962.228 RON | 651.985 RON | 746.278 RON | 206.776 RON | 288.540 RON | 55.000 RON | 4.712 RON | 3 |
| 2022 | 457.501 RON | 819.563 RON | 924.692 RON | −109.019 RON | −105.129 RON | 1.634.539 RON | 490.694 RON | 1.143.845 RON | 542.966 RON | 444.783 RON | 433.572 RON | 217.677 RON | 651.502 RON | 4.712 RON | 3 |
| 2023 | 98.379 RON | −86.500 RON | 400.431 RON | −487.915 RON | −486.931 RON | 774.628 RON | 401.375 RON | 373.253 RON | −319.949 RON | 457.259 RON | 166.158 RON | 201.333 RON | 642.030 RON | 4.712 RON | 2 |
| 2024 | 0 RON | −108.000 RON | 251.658 RON | −359.658 RON | −359.658 RON | 548.255 RON | 313.817 RON | 234.438 RON | −679.607 RON | 590.544 RON | 58.158 RON | 171.601 RON | 642.030 RON | 4.712 RON | 1 |
| 2025 | 237.896 RON | 447.896 RON | 421.434 RON | 26.462 RON | 26.462 RON | 582.383 RON | 232.538 RON | 349.845 RON | −354.171 RON | 323.582 RON | 58.158 RON | 290.407 RON | 612.972 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 385 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−354.171 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 609,4 K RON | 272,3 K RON | 1,15 M RON | 457,5 K RON | 98,4 K RON | 0 RON | 237,9 K RON |
| Venituri totale | 1,07 M RON | 669,2 K RON | 1,40 M RON | 819,6 K RON | −86,5 K RON | −108,0 K RON | 447,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 880,9 K RON | 908,0 K RON | 966,2 K RON | 924,7 K RON | 400,4 K RON | 251,7 K RON | 421,4 K RON |
| Rezultat net | 185,3 K RON | −241,6 K RON | 419,4 K RON | −109,0 K RON | −487,9 K RON | −359,7 K RON | 26,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,08 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,90 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,80 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,09 |
| Durata stocaj (zile) | 89 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,82 |
| Durata încasare (zile) | 446 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,19 M RON | 1,68 M RON | 70,9% |
| 2020 | 1,08 M RON | 1,31 M RON | 82,7% |
| 2021 | 746,3 K RON | 1,45 M RON | 51,5% |
| 2022 | 444,8 K RON | 1,63 M RON | 27,2% |
| 2023 | 457,3 K RON | 774,6 K RON | 59,0% |
| 2024 | 590,5 K RON | 548,3 K RON | 107,7% |
| 2025 | 323,6 K RON | 582,4 K RON | 55,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 609,4 K RON | 272,3 K RON | 1,15 M RON | 457,5 K RON | 98,4 K RON | 0 RON | 237,9 K RON | – |
| Rezultat net | 185,3 K RON | −241,6 K RON | 419,4 K RON | −109,0 K RON | −487,9 K RON | −359,7 K RON | 26,5 K RON | ▲ 107,4% |
| Total active | 1,68 M RON | 1,31 M RON | 1,45 M RON | 1,63 M RON | 774,6 K RON | 548,3 K RON | 582,4 K RON | ▲ 6,2% |
| Capitaluri proprii | 474,2 K RON | 232,6 K RON | 652,0 K RON | 543,0 K RON | −319,9 K RON | −679,6 K RON | −354,2 K RON | ▲ 47,9% |
| Datorii totale | 1,19 M RON | 1,08 M RON | 746,3 K RON | 444,8 K RON | 457,3 K RON | 590,5 K RON | 323,6 K RON | ▼ 45,2% |
| Lichiditate curentă | 0,71 | 0,63 | 1,29 | 2,57 | 0,82 | 0,40 | 1,08 | ▲ 172,3% |
| Marjă netă (%) | 30,41 | -88,70 | 36,32 | -23,83 | -495,95 | – | 11,12 | – |
| Scor bonitate | 60 | 30 | 85 | 59 | 17 | 22 | 62 | ▲ 181,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (26,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.