Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALEXANDRU VĂDUVA PHOTOGRAPHER SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, ING. ION FLORESCU, 534, 117710
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 63.710 RON | 104.242 RON | 127.652 RON | −24.049 RON | −23.410 RON | 118.421 RON | 104.449 RON | 13.972 RON | −49.096 RON | 63.068 RON | 0 RON | 1.355 RON | 104.449 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 17.500 RON | 64.204 RON | 120.284 RON | −56.250 RON | −56.080 RON | 66.917 RON | 64.017 RON | 2.900 RON | −105.346 RON | 106.496 RON | 0 RON | 0 RON | 65.767 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 23.675 RON | 64.107 RON | 47.526 RON | 15.871 RON | 16.581 RON | 26.782 RON | 23.585 RON | 3.197 RON | −89.475 RON | 91.722 RON | 0 RON | 0 RON | 24.535 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 65.867 RON | 89.452 RON | 34.724 RON | 52.722 RON | 54.728 RON | 30.796 RON | 0 RON | 30.796 RON | −36.753 RON | 62.666 RON | 0 RON | 0 RON | 4.883 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 59.477 RON | 59.502 RON | 29.901 RON | 24.708 RON | 29.601 RON | 61.963 RON | 20.849 RON | 41.114 RON | −12.045 RON | 74.008 RON | 0 RON | −2.682 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 90.291 RON | 95.291 RON | 67.924 RON | 22.837 RON | 27.367 RON | 24.525 RON | 15.290 RON | 9.235 RON | 10.792 RON | 13.733 RON | 0 RON | 23 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 65.249 RON | 65.249 RON | 47.988 RON | 14.561 RON | 17.261 RON | 51.675 RON | 9.730 RON | 41.945 RON | 25.353 RON | 26.322 RON | 0 RON | 6.285 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 207 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 63,7 K RON | 17,5 K RON | 23,7 K RON | 65,9 K RON | 59,5 K RON | 90,3 K RON | 65,2 K RON |
| Venituri totale | 104,2 K RON | 64,2 K RON | 64,1 K RON | 89,5 K RON | 59,5 K RON | 95,3 K RON | 65,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 127,7 K RON | 120,3 K RON | 47,5 K RON | 34,7 K RON | 29,9 K RON | 67,9 K RON | 48,0 K RON |
| Rezultat net | −24,0 K RON | −56,3 K RON | 15,9 K RON | 52,7 K RON | 24,7 K RON | 22,8 K RON | 14,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 81,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,35 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,38 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 63,1 K RON | 118,4 K RON | 53,3% |
| 2020 | 106,5 K RON | 66,9 K RON | 159,2% |
| 2021 | 91,7 K RON | 26,8 K RON | 342,5% |
| 2022 | 62,7 K RON | 30,8 K RON | 203,5% |
| 2023 | 74,0 K RON | 62,0 K RON | 119,4% |
| 2024 | 13,7 K RON | 24,5 K RON | 56,0% |
| 2025 | 26,3 K RON | 51,7 K RON | 50,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 63,7 K RON | 17,5 K RON | 23,7 K RON | 65,9 K RON | 59,5 K RON | 90,3 K RON | 65,2 K RON | ▼ 27,7% |
| Rezultat net | −24,0 K RON | −56,3 K RON | 15,9 K RON | 52,7 K RON | 24,7 K RON | 22,8 K RON | 14,6 K RON | ▼ 36,2% |
| Total active | 118,4 K RON | 66,9 K RON | 26,8 K RON | 30,8 K RON | 62,0 K RON | 24,5 K RON | 51,7 K RON | ▲ 110,7% |
| Capitaluri proprii | −49,1 K RON | −105,3 K RON | −89,5 K RON | −36,8 K RON | −12,0 K RON | 10,8 K RON | 25,4 K RON | ▲ 134,9% |
| Datorii totale | 63,1 K RON | 106,5 K RON | 91,7 K RON | 62,7 K RON | 74,0 K RON | 13,7 K RON | 26,3 K RON | ▲ 91,7% |
| Lichiditate curentă | 0,22 | 0,03 | 0,03 | 0,49 | 0,56 | 0,67 | 1,59 | ▲ 137,0% |
| Marjă netă (%) | -37,75 | -321,43 | 67,04 | 80,04 | 41,54 | 25,29 | 22,32 | ▼ 11,7% |
| Scor bonitate | 19 | 12 | 55 | 55 | 47 | 73 | 77 | ▲ 5,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (14,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 81,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.