Publicitate

COSILMARD SRL

CUI: 18636362 J37/274/2006 SRL Vaslui, Municipiul Huşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18636362
Cod înmatriculare J37/274/2006
EUID ROONRC.J37/274/2006
Data înmatriculării 2006-05-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vaslui, Municipiul Huşi, SACA, 12, 735100

Țară: România
Județ: Vaslui
Localitate: Municipiul Huşi
Stradă: SACA
Număr: 12
Cod poștal: 735100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 189.602 RON 189.602 RON 174.257 RON 13.487 RON 15.345 RON 54.213 RON 0 RON 54.213 RON 48.092 RON 6.121 RON 37.646 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 195.158 RON 195.158 RON 169.344 RON 23.862 RON 25.814 RON 80.585 RON 0 RON 80.585 RON 71.953 RON 8.632 RON 47.363 RON 191 RON 0 RON 0 RON 1
2025 204.815 RON 204.849 RON 193.653 RON 9.189 RON 11.196 RON 77.585 RON 0 RON 77.585 RON 19.189 RON 58.396 RON 42.563 RON 119 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IDRICEANU COSTEL
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Vaslui, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 992 companii din județul Vaslui. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
204,8 K RON
Rezultat Net 2025
9,2 K RON
Total Active 2025
77,6 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 189,6 K RON 195,2 K RON 204,8 K RON
Venituri totale 189,6 K RON 195,2 K RON 204,8 K RON
Cheltuieli totale 174,3 K RON 169,3 K RON 193,7 K RON
Rezultat net 13,5 K RON 23,9 K RON 9,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 211,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,33 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,60 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,60 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,33 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante77,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri42,6 K RON
Creanțe119 RON
Numerar34,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,81
Durata stocaj (zile) 76
Rotație creanțe (ori/an) 1.721,13
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,5%
Marjă netă
4,5%
ROA
11,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,1 K RON 54,2 K RON 11,3%
2024 8,6 K RON 80,6 K RON 10,7%
2025 58,4 K RON 77,6 K RON 75,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 189,6 K RON 195,2 K RON 204,8 K RON ▲ 4,9%
Rezultat net 13,5 K RON 23,9 K RON 9,2 K RON ▼ 61,5%
Total active 54,2 K RON 80,6 K RON 77,6 K RON ▼ 3,7%
Capitaluri proprii 48,1 K RON 72,0 K RON 19,2 K RON ▼ 73,3%
Datorii totale 6,1 K RON 8,6 K RON 58,4 K RON ▲ 576,5%
Lichiditate curentă 8,86 9,34 1,33 ▼ 85,8%
Marjă netă (%) 7,11 12,23 4,49 ▼ 63,3%
Scor bonitate 82 95 57 ▼ 40,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 211,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate