Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEORGIANA29FEB SRL
Date generale
Adresă
România, Vaslui, Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, ŞTEFAN CEL MARE, 97, 737495
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 417.079 RON | 423.035 RON | 384.173 RON | 34.843 RON | 38.862 RON | 90.371 RON | 4.969 RON | 85.402 RON | 55.273 RON | 35.098 RON | 33.615 RON | 49.206 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 350.121 RON | 357.051 RON | 341.907 RON | 13.067 RON | 15.144 RON | 94.892 RON | 4.671 RON | 90.221 RON | 68.339 RON | 26.553 RON | 37.651 RON | 46.299 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 531.977 RON | 539.984 RON | 466.732 RON | 63.155 RON | 73.252 RON | 175.656 RON | 4.372 RON | 171.284 RON | 131.494 RON | 44.162 RON | 40.010 RON | 117.681 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Vaslui, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 888 companii din județul Vaslui. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 417,1 K RON | 350,1 K RON | 532,0 K RON |
| Venituri totale | 423,0 K RON | 357,1 K RON | 540,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 384,2 K RON | 341,9 K RON | 466,7 K RON |
| Rezultat net | 34,8 K RON | 13,1 K RON | 63,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 548,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,88 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,97 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,98 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 13,30 |
| Durata stocaj (zile) | 28 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,52 |
| Durata încasare (zile) | 81 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 35,1 K RON | 90,4 K RON | 38,8% |
| 2024 | 26,6 K RON | 94,9 K RON | 28,0% |
| 2025 | 44,2 K RON | 175,7 K RON | 25,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 417,1 K RON | 350,1 K RON | 532,0 K RON | ▲ 51,9% |
| Rezultat net | 34,8 K RON | 13,1 K RON | 63,2 K RON | ▲ 383,3% |
| Total active | 90,4 K RON | 94,9 K RON | 175,7 K RON | ▲ 85,1% |
| Capitaluri proprii | 55,3 K RON | 68,3 K RON | 131,5 K RON | ▲ 92,4% |
| Datorii totale | 35,1 K RON | 26,6 K RON | 44,2 K RON | ▲ 66,3% |
| Lichiditate curentă | 2,43 | 3,40 | 3,88 | ▲ 14,1% |
| Marjă netă (%) | 8,35 | 3,73 | 11,87 | ▲ 218,2% |
| Scor bonitate | 82 | 77 | 100 | ▲ 29,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (63,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.88), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 548,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.