Publicitate

TGA EXCLUSIV TOP SPEDITION SRL

CUI: 33295250 J3/814/2014 SRL Argeş, Sat Glâmbocelu, Comuna Bogaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33295250
Cod înmatriculare J3/814/2014
EUID ROONRC.J3/814/2014
Data înmatriculării 2014-06-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani

Adresă

România, Argeş, Sat Glâmbocelu, Comuna Bogaţi, 178, 117127

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Glâmbocelu, Comuna Bogaţi
Număr: 178
Cod poștal: 117127

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 260.080 RON 285.292 RON 206.963 RON 73.580 RON 78.329 RON 391.072 RON 49.091 RON 341.981 RON 246.464 RON 144.608 RON 0 RON 340.705 RON 0 RON 0 RON 1
2020 0 RON 30.210 RON 58.648 RON −29.344 RON −28.438 RON 227.034 RON 0 RON 227.034 RON 217.120 RON 9.914 RON 0 RON 226.714 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MĂNAC GEORGE-TONI
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2020

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2020
  • Pierdere netă înregistrată în 2020 (−29.344 RON)
Cifra de Afaceri 2020
0 RON
Rezultat Net 2020
−29,3 K RON
Total Active 2020
227,0 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20192020
Cifra de afaceri 260,1 K RON 0 RON
Venituri totale 285,3 K RON 30,2 K RON
Cheltuieli totale 207,0 K RON 58,6 K RON
Rezultat net 73,6 K RON −29,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2021 (regresie liniară): −260,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2020

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 22,90 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 22,90 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 22,90 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2020)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante227,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe226,7 K RON
Numerar320 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2020)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-12,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 144,6 K RON 391,1 K RON 37,0%
2020 9,9 K RON 227,0 K RON 4,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2020

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20192020 YoY
Cifra de afaceri 260,1 K RON 0 RON
Rezultat net 73,6 K RON −29,3 K RON ▼ 139,9%
Total active 391,1 K RON 227,0 K RON ▼ 41,9%
Capitaluri proprii 246,5 K RON 217,1 K RON ▼ 11,9%
Datorii totale 144,6 K RON 9,9 K RON ▼ 93,1%
Lichiditate curentă 2,36 22,90 ▲ 868,3%
Marjă netă (%) 28,29
Scor bonitate 87 67 ▼ 23,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (22.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2020, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2020.

Publicitate