Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PETCORONI TRANS S.R.L.

CUI: 37133561 J38/155/2017 SRL Vâlcea, Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37133561
Cod înmatriculare J38/155/2017
EUID ROONRC.J38/155/2017
Data înmatriculării 2017-03-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, IONEŞTI, 99, 247270

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti
Stradă: IONEŞTI
Număr: 99
Cod poștal: 247270

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 319.071 RON 319.071 RON 351.128 RON −35.248 RON −32.057 RON 45.839 RON 8.318 RON 37.521 RON −49.612 RON 95.451 RON 0 RON 32.134 RON 0 RON 0 RON 2
2020 305.807 RON 305.807 RON 241.603 RON 61.142 RON 64.204 RON 87.971 RON 23.522 RON 64.449 RON 11.531 RON 76.440 RON 0 RON 43.232 RON 0 RON 0 RON 2
2021 430.597 RON 432.597 RON 368.615 RON 60.175 RON 63.982 RON 99.533 RON 32.696 RON 66.837 RON 71.706 RON 27.827 RON 0 RON 26.058 RON 0 RON 0 RON 2
2022 490.036 RON 495.304 RON 506.096 RON −15.151 RON −10.792 RON 96.176 RON 28.223 RON 67.953 RON 56.555 RON 39.621 RON 0 RON 16.865 RON 0 RON 0 RON 2
2023 716.677 RON 716.677 RON 627.141 RON 82.512 RON 89.536 RON 87.040 RON 29.592 RON 57.448 RON 1.067 RON 85.973 RON 0 RON 36.294 RON 0 RON 0 RON 3
2024 478.027 RON 575.006 RON 473.930 RON 91.247 RON 101.076 RON 266.204 RON 179.193 RON 87.011 RON 92.314 RON 173.890 RON 0 RON 82.327 RON 0 RON 0 RON 2
2025 697.666 RON 697.666 RON 593.483 RON 89.036 RON 104.183 RON 252.656 RON 104.695 RON 147.961 RON 88.639 RON 171.236 RON 379 RON 122.793 RON 0 RON 7.219 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

PETCAN MARIA-CORINA
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,100 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.86) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
697,7 K RON
Rezultat Net 2025
89,0 K RON
Total Active 2025
252,7 K RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 319,1 K RON 305,8 K RON 430,6 K RON 490,0 K RON 716,7 K RON 478,0 K RON 697,7 K RON
Venituri totale 319,1 K RON 305,8 K RON 432,6 K RON 495,3 K RON 716,7 K RON 575,0 K RON 697,7 K RON
Cheltuieli totale 351,1 K RON 241,6 K RON 368,6 K RON 506,1 K RON 627,1 K RON 473,9 K RON 593,5 K RON
Rezultat net −35,2 K RON 61,1 K RON 60,2 K RON −15,2 K RON 82,5 K RON 91,2 K RON 89,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 743,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,86 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,86 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,48 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate104,7 K RON (41.4%)
Active circulante148,0 K RON (58.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri379 RON
Creanțe122,8 K RON
Numerar24,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1.840,81
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 5,68
Durata încasare (zile) 64

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,9%
Marjă netă
12,8%
ROA
35,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 95,5 K RON 45,8 K RON 208,2%
2020 76,4 K RON 88,0 K RON 86,9%
2021 27,8 K RON 99,5 K RON 28,0%
2022 39,6 K RON 96,2 K RON 41,2%
2023 86,0 K RON 87,0 K RON 98,8%
2024 173,9 K RON 266,2 K RON 65,3%
2025 171,2 K RON 252,7 K RON 67,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 319,1 K RON 305,8 K RON 430,6 K RON 490,0 K RON 716,7 K RON 478,0 K RON 697,7 K RON ▲ 45,9%
Rezultat net −35,2 K RON 61,1 K RON 60,2 K RON −15,2 K RON 82,5 K RON 91,2 K RON 89,0 K RON ▼ 2,4%
Total active 45,8 K RON 88,0 K RON 99,5 K RON 96,2 K RON 87,0 K RON 266,2 K RON 252,7 K RON ▼ 5,1%
Capitaluri proprii −49,6 K RON 11,5 K RON 71,7 K RON 56,6 K RON 1,1 K RON 92,3 K RON 88,6 K RON ▼ 4,0%
Datorii totale 95,5 K RON 76,4 K RON 27,8 K RON 39,6 K RON 86,0 K RON 173,9 K RON 171,2 K RON ▼ 1,5%
Lichiditate curentă 0,39 0,84 2,40 1,72 0,67 0,50 0,86 ▲ 72,7%
Marjă netă (%) -11,05 19,99 13,97 -3,09 11,51 19,09 12,76 ▼ 33,2%
Scor bonitate 19 68 95 59 61 65 73 ▲ 12,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (89,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 743,5 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.