Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

HD-AUTOMOBILE S.R.L.

CUI: 45455339 J38/29/2022 SRL Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45455339
Cod înmatriculare J38/29/2022
EUID ROONRC.J38/29/2022
Data înmatriculării 2022-01-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, TINERETULUI, 3A, A13, E, 12

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Râmnicu Vâlcea
Stradă: TINERETULUI
Număr: 3A
Bloc: A13
Scară: E
Apartament: 12

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 30.381 RON 30.395 RON 30.417 RON −934 RON −22 RON 30.559 RON 0 RON 30.559 RON −734 RON 31.293 RON 0 RON 7 RON 0 RON 0 RON 0
2023 119.500 RON 119.616 RON 113.098 RON 5.609 RON 6.518 RON 99.594 RON 0 RON 99.594 RON 4.875 RON 94.719 RON 89.905 RON 248 RON 0 RON 0 RON 0
2024 285.256 RON 285.256 RON 273.713 RON 10.509 RON 11.543 RON 110.813 RON 0 RON 110.813 RON 15.385 RON 95.428 RON 48.758 RON 47.502 RON 0 RON 0 RON 1
2025 484.866 RON 484.866 RON 465.603 RON 15.722 RON 19.263 RON 511.803 RON 161.050 RON 350.753 RON 31.106 RON 480.697 RON 208.758 RON 23.562 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

STOICA IONUŢ-GABRIEL
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 67 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.73) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 93.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
484,9 K RON
Rezultat Net 2025
15,7 K RON
Total Active 2025
511,8 K RON
Scor Bonitate
51/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 51/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 30,4 K RON 119,5 K RON 285,3 K RON 484,9 K RON
Venituri totale 30,4 K RON 119,6 K RON 285,3 K RON 484,9 K RON
Cheltuieli totale 30,4 K RON 113,1 K RON 273,7 K RON 465,6 K RON
Rezultat net −934 RON 5,6 K RON 10,5 K RON 15,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 612,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,73 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,30 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,25 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,06 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate161,1 K RON (31.5%)
Active circulante350,8 K RON (68.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri208,8 K RON
Creanțe23,6 K RON
Numerar118,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,32
Durata stocaj (zile) 157
Rotație creanțe (ori/an) 20,58
Durata încasare (zile) 18

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,0%
Marjă netă
3,2%
ROA
3,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 31,3 K RON 30,6 K RON 102,4%
2023 94,7 K RON 99,6 K RON 95,1%
2024 95,4 K RON 110,8 K RON 86,1%
2025 480,7 K RON 511,8 K RON 93,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

51
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 30,4 K RON 119,5 K RON 285,3 K RON 484,9 K RON ▲ 70,0%
Rezultat net −934 RON 5,6 K RON 10,5 K RON 15,7 K RON ▲ 49,6%
Total active 30,6 K RON 99,6 K RON 110,8 K RON 511,8 K RON ▲ 361,9%
Capitaluri proprii −734 RON 4,9 K RON 15,4 K RON 31,1 K RON ▲ 102,2%
Datorii totale 31,3 K RON 94,7 K RON 95,4 K RON 480,7 K RON ▲ 403,7%
Lichiditate curentă 0,98 1,05 1,16 0,73 ▼ 37,2%
Marjă netă (%) -3,07 4,69 3,68 3,24 ▼ 12,0%
Scor bonitate 24 63 70 51 ▼ 27,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,7 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 51/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 612,3 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 93.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.