Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

RANIK PALTRANS S.R.L.

CUI: 42557539 J38/349/2020 SRL Vâlcea, Sat Giuleşti, Comuna Fârtăţeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42557539
Cod înmatriculare J38/349/2020
EUID ROONRC.J38/349/2020
Data înmatriculării 2020-05-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Giuleşti, Comuna Fârtăţeşti, GIULEŞTI, 54, 247176

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Giuleşti, Comuna Fârtăţeşti
Stradă: GIULEŞTI
Număr: 54
Cod poștal: 247176

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 21.696 RON 21.696 RON 16.277 RON 5.129 RON 5.419 RON 8.167 RON 0 RON 8.167 RON 5.329 RON 2.838 RON 780 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 36.180 RON 36.180 RON 28.344 RON 7.365 RON 7.836 RON 15.721 RON 0 RON 15.721 RON 12.694 RON 3.027 RON 1.445 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 53.415 RON 53.466 RON 50.536 RON 2.260 RON 2.930 RON 26.182 RON 0 RON 26.182 RON 14.955 RON 11.227 RON 1.445 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 50.563 RON 50.563 RON 64.274 RON −14.129 RON −13.711 RON 13.594 RON 0 RON 13.594 RON 826 RON 12.768 RON 1.445 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 49.353 RON 63.372 RON 60.995 RON 1.764 RON 2.377 RON 18.633 RON 0 RON 18.633 RON 2.590 RON 16.043 RON 1.446 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 68.823 RON 72.823 RON 70.788 RON 1.395 RON 2.035 RON 21.478 RON 0 RON 21.478 RON 3.985 RON 17.493 RON 1.445 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PALCUIE NICOLAE
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,100 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Grad ridicat de îndatorare: 81.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
68,8 K RON
Rezultat Net 2025
1,4 K RON
Total Active 2025
21,5 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 21,7 K RON 36,2 K RON 53,4 K RON 50,6 K RON 49,4 K RON 68,8 K RON
Venituri totale 21,7 K RON 36,2 K RON 53,5 K RON 50,6 K RON 63,4 K RON 72,8 K RON
Cheltuieli totale 16,3 K RON 28,3 K RON 50,5 K RON 64,3 K RON 61,0 K RON 70,8 K RON
Rezultat net 5,1 K RON 7,4 K RON 2,3 K RON −14,1 K RON 1,8 K RON 1,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 73,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,23 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,15 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,15 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,23 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante21,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,4 K RON
Numerar20,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 47,63
Durata stocaj (zile) 8
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,0%
Marjă netă
2,0%
ROA
6,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 2,8 K RON 8,2 K RON 34,8%
2021 3,0 K RON 15,7 K RON 19,3%
2022 11,2 K RON 26,2 K RON 42,9%
2023 12,8 K RON 13,6 K RON 93,9%
2024 16,0 K RON 18,6 K RON 86,1%
2025 17,5 K RON 21,5 K RON 81,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 21,7 K RON 36,2 K RON 53,4 K RON 50,6 K RON 49,4 K RON 68,8 K RON ▲ 39,5%
Rezultat net 5,1 K RON 7,4 K RON 2,3 K RON −14,1 K RON 1,8 K RON 1,4 K RON ▼ 20,9%
Total active 8,2 K RON 15,7 K RON 26,2 K RON 13,6 K RON 18,6 K RON 21,5 K RON ▲ 15,3%
Capitaluri proprii 5,3 K RON 12,7 K RON 15,0 K RON 826 RON 2,6 K RON 4,0 K RON ▲ 53,9%
Datorii totale 2,8 K RON 3,0 K RON 11,2 K RON 12,8 K RON 16,0 K RON 17,5 K RON ▲ 9,0%
Lichiditate curentă 2,88 5,19 2,33 1,06 1,16 1,23 ▲ 5,7%
Marjă netă (%) 23,64 20,36 4,23 -27,94 3,57 2,03 ▼ 43,1%
Scor bonitate 87 100 77 30 65 65 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,4 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 73,9 K RON.

Riscuri identificate

  • •Grad de îndatorare de 81.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.