Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GERONTO ECO MEDICAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, GIB MIHĂESCU, 8, 240142, Corp C2, camera nr. 2, subsol
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3.500 RON | 3.500 RON | 2.504 RON | 893 RON | 996 RON | 1.196 RON | 0 RON | 1.196 RON | 1.093 RON | 103 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 18.957 RON | −18.957 RON | −18.957 RON | 249.667 RON | 246.245 RON | 3.422 RON | −17.864 RON | 267.846 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 315 RON | 0 |
| 2024 | 219.001 RON | 260.008 RON | 182.043 RON | 65.740 RON | 77.965 RON | 225.413 RON | 205.238 RON | 20.175 RON | 47.876 RON | 18.870 RON | 0 RON | 11.760 RON | 158.982 RON | 315 RON | 2 |
| 2025 | 379.500 RON | 433.477 RON | 324.455 RON | 97.411 RON | 109.022 RON | 418.652 RON | 339.615 RON | 79.037 RON | 97.651 RON | 201.952 RON | 16.392 RON | 30.097 RON | 120.405 RON | 1.356 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 150 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.39) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,5 K RON | 0 RON | 219,0 K RON | 379,5 K RON |
| Venituri totale | 3,5 K RON | 0 RON | 260,0 K RON | 433,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,5 K RON | 19,0 K RON | 182,0 K RON | 324,5 K RON |
| Rezultat net | 893 RON | −19,0 K RON | 65,7 K RON | 97,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 487,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,39 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,31 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,07 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 23,15 |
| Durata stocaj (zile) | 16 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,61 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 103 RON | 1,2 K RON | 8,6% |
| 2023 | 267,8 K RON | 249,7 K RON | 107,3% |
| 2024 | 18,9 K RON | 225,4 K RON | 8,4% |
| 2025 | 202,0 K RON | 418,7 K RON | 48,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,5 K RON | 0 RON | 219,0 K RON | 379,5 K RON | ▲ 73,3% |
| Rezultat net | 893 RON | −19,0 K RON | 65,7 K RON | 97,4 K RON | ▲ 48,2% |
| Total active | 1,2 K RON | 249,7 K RON | 225,4 K RON | 418,7 K RON | ▲ 85,7% |
| Capitaluri proprii | 1,1 K RON | −17,9 K RON | 47,9 K RON | 97,7 K RON | ▲ 104,0% |
| Datorii totale | 103 RON | 267,8 K RON | 18,9 K RON | 202,0 K RON | ▲ 970,2% |
| Lichiditate curentă | 11,61 | 0,01 | 1,07 | 0,39 | ▼ 63,4% |
| Marjă netă (%) | 25,51 | – | 30,02 | 25,67 | ▼ 14,5% |
| Scor bonitate | 87 | 15 | 75 | 63 | ▼ 16,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (97,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 487,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.