Publicitate

RSG SERVICE S.R.L.

CUI: 36984462 J38/55/2017 SRL Vâlcea, Loc. Horezu, Oraş Horezu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36984462
Cod înmatriculare J38/55/2017
EUID ROONRC.J38/55/2017
Data înmatriculării 2017-02-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Loc. Horezu, Oraş Horezu, NICOLAE BĂLCESCU, 53, 245800

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Loc. Horezu, Oraş Horezu
Stradă: NICOLAE BĂLCESCU
Număr: 53
Cod poștal: 245800

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.550.831 RON 1.741.546 RON 1.666.468 RON 59.819 RON 75.078 RON 3.049.482 RON 373.033 RON 2.676.449 RON 2.372.160 RON 677.322 RON 0 RON 2.163.633 RON 0 RON 0 RON 4
2024 1.947.669 RON 1.785.834 RON 1.681.693 RON 57.702 RON 104.141 RON 4.185.814 RON 1.458.494 RON 2.727.320 RON 2.429.861 RON 1.755.953 RON 1.189 RON 2.660.521 RON 0 RON 0 RON 5
2025 1.500.594 RON 1.621.516 RON 1.524.634 RON 96.882 RON 96.882 RON 4.001.914 RON 1.204.669 RON 2.797.245 RON 2.526.743 RON 1.475.171 RON 0 RON 2.769.190 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CAMUTI SEBASTIANO
administrator
Germania
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 9 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,50 M RON
Rezultat Net 2025
96,9 K RON
Total Active 2025
4,00 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,55 M RON 1,95 M RON 1,50 M RON
Venituri totale 1,74 M RON 1,79 M RON 1,62 M RON
Cheltuieli totale 1,67 M RON 1,68 M RON 1,52 M RON
Rezultat net 59,8 K RON 57,7 K RON 96,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,62 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,90 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,90 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,71 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,20 M RON (30.1%)
Active circulante2,80 M RON (69.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,77 M RON
Numerar28,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,54
Durata încasare (zile) 674

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,5%
Marjă netă
6,5%
ROA
2,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 677,3 K RON 3,05 M RON 22,2%
2024 1,76 M RON 4,19 M RON 42,0%
2025 1,48 M RON 4,00 M RON 36,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,55 M RON 1,95 M RON 1,50 M RON ▼ 23,0%
Rezultat net 59,8 K RON 57,7 K RON 96,9 K RON ▲ 67,9%
Total active 3,05 M RON 4,19 M RON 4,00 M RON ▼ 4,4%
Capitaluri proprii 2,37 M RON 2,43 M RON 2,53 M RON ▲ 4,0%
Datorii totale 677,3 K RON 1,76 M RON 1,48 M RON ▼ 16,0%
Lichiditate curentă 3,95 1,55 1,90 ▲ 22,1%
Marjă netă (%) 3,86 2,96 6,46 ▲ 118,2%
Scor bonitate 77 72 85 ▲ 18,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (96,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,62 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate