Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SELGEMAR SRL

CUI: 8823916 J38/575/1996 SRL Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 8823916
Cod înmatriculare J38/575/1996
EUID ROONRC.J38/575/1996
Data înmatriculării 1996-09-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 30 ani

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Str. VALEA GORUNELULUI, 16, 1000

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Râmnicu Vâlcea
Sector: 0
Stradă: Str. VALEA GORUNELULUI
Număr: 16
Cod poștal: 1000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 18.014 RON 18.014 RON 53.103 RON −35.284 RON −35.089 RON 19.330 RON 0 RON 19.330 RON −11.511 RON 30.841 RON 12.071 RON 6.903 RON 0 RON 0 RON 1
2020 18.954 RON 18.954 RON 42.464 RON −24.005 RON −23.510 RON 18.755 RON 0 RON 18.755 RON −35.516 RON 54.271 RON 18.046 RON 295 RON 0 RON 0 RON 1
2021 326 RON 326 RON 16.633 RON −16.317 RON −16.307 RON 22.218 RON 0 RON 22.218 RON −51.833 RON 74.051 RON 21.611 RON 191 RON 0 RON 0 RON 1
2022 26.325 RON 26.325 RON 42.126 RON −16.440 RON −15.801 RON 8.168 RON 0 RON 8.168 RON −68.273 RON 76.441 RON 7.062 RON 459 RON 0 RON 0 RON 1
2023 9.500 RON 9.935 RON 7.667 RON 1.905 RON 2.268 RON 10.436 RON 0 RON 10.436 RON −66.368 RON 76.804 RON 0 RON 459 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 10.436 RON 0 RON 10.436 RON −66.369 RON 76.805 RON 0 RON 459 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 10.436 RON 0 RON 10.436 RON −66.369 RON 76.805 RON 0 RON 459 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

TUREL GHEORGHE
administrator
Pagina administratorului
MUTU ELENA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 235 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−66.369 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.14) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 736% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
10,4 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 18,0 K RON 19,0 K RON 326 RON 26,3 K RON 9,5 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 18,0 K RON 19,0 K RON 326 RON 26,3 K RON 9,9 K RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 53,1 K RON 42,5 K RON 16,6 K RON 42,1 K RON 7,7 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −35,3 K RON −24,0 K RON −16,3 K RON −16,4 K RON 1,9 K RON 0 RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −1,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−66.369 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 736% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,14 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,14 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,14 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante10,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe459 RON
Numerar10,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 30,8 K RON 19,3 K RON 159,6%
2020 54,3 K RON 18,8 K RON 289,4%
2021 74,1 K RON 22,2 K RON 333,3%
2022 76,4 K RON 8,2 K RON 935,9%
2023 76,8 K RON 10,4 K RON 736,0%
2024 76,8 K RON 10,4 K RON 736,0%
2025 76,8 K RON 10,4 K RON 736,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 18,0 K RON 19,0 K RON 326 RON 26,3 K RON 9,5 K RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net −35,3 K RON −24,0 K RON −16,3 K RON −16,4 K RON 1,9 K RON 0 RON 0 RON –
Total active 19,3 K RON 18,8 K RON 22,2 K RON 8,2 K RON 10,4 K RON 10,4 K RON 10,4 K RON ▲ 0,0%
Capitaluri proprii −11,5 K RON −35,5 K RON −51,8 K RON −68,3 K RON −66,4 K RON −66,4 K RON −66,4 K RON ▲ 0,0%
Datorii totale 30,8 K RON 54,3 K RON 74,1 K RON 76,4 K RON 76,8 K RON 76,8 K RON 76,8 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 0,63 0,35 0,30 0,11 0,14 0,14 0,14 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) -195,87 -126,65 -5.005,21 -62,45 20,05 – – –
Scor bonitate 24 27 19 19 50 22 30 ▲ 36,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 736% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.