LEO PATRIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, MIHAI VITEAZU, 36, 240195
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 198.487 RON | 198.487 RON | 126.618 RON | 69.884 RON | 71.869 RON | 342.097 RON | 8.022 RON | 334.075 RON | 303.878 RON | 38.219 RON | 4.200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 141.088 RON | 141.088 RON | 86.934 RON | 53.153 RON | 54.154 RON | 390.441 RON | 3.207 RON | 387.234 RON | 357.031 RON | 33.410 RON | 0 RON | 998 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 127.507 RON | 127.507 RON | 81.172 RON | 45.060 RON | 46.335 RON | 442.679 RON | 153 RON | 442.526 RON | 402.091 RON | 40.588 RON | 0 RON | 3.976 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 144.709 RON | 144.709 RON | 103.876 RON | 39.385 RON | 40.833 RON | 146.561 RON | 0 RON | 146.561 RON | 136.940 RON | 9.621 RON | 0 RON | 130.000 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 176.831 RON | 179.225 RON | 144.190 RON | 33.243 RON | 35.035 RON | 81.899 RON | 73.658 RON | 8.241 RON | 33.483 RON | 48.416 RON | 758 RON | 3.438 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 101.547 RON | 147.319 RON | 167.549 RON | −21.703 RON | −20.230 RON | 49.300 RON | 46.660 RON | 2.640 RON | 11.780 RON | 37.520 RON | 0 RON | 1.265 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 103.830 RON | 151.875 RON | 143.395 RON | 6.991 RON | 8.480 RON | 25.008 RON | 21.739 RON | 3.269 RON | 7.231 RON | 17.777 RON | 0 RON | 1.265 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4932 — Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Top format din 307 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.18) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 198,5 K RON | 141,1 K RON | 127,5 K RON | 144,7 K RON | 176,8 K RON | 101,5 K RON | 103,8 K RON |
| Venituri totale | 198,5 K RON | 141,1 K RON | 127,5 K RON | 144,7 K RON | 179,2 K RON | 147,3 K RON | 151,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 126,6 K RON | 86,9 K RON | 81,2 K RON | 103,9 K RON | 144,2 K RON | 167,5 K RON | 143,4 K RON |
| Rezultat net | 69,9 K RON | 53,2 K RON | 45,1 K RON | 39,4 K RON | 33,2 K RON | −21,7 K RON | 7,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 97,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,18 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,18 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 82,08 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 38,2 K RON | 342,1 K RON | 11,2% |
| 2020 | 33,4 K RON | 390,4 K RON | 8,6% |
| 2021 | 40,6 K RON | 442,7 K RON | 9,2% |
| 2022 | 9,6 K RON | 146,6 K RON | 6,6% |
| 2023 | 48,4 K RON | 81,9 K RON | 59,1% |
| 2024 | 37,5 K RON | 49,3 K RON | 76,1% |
| 2025 | 17,8 K RON | 25,0 K RON | 71,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 198,5 K RON | 141,1 K RON | 127,5 K RON | 144,7 K RON | 176,8 K RON | 101,5 K RON | 103,8 K RON | ▲ 2,2% |
| Rezultat net | 69,9 K RON | 53,2 K RON | 45,1 K RON | 39,4 K RON | 33,2 K RON | −21,7 K RON | 7,0 K RON | ▲ 132,2% |
| Total active | 342,1 K RON | 390,4 K RON | 442,7 K RON | 146,6 K RON | 81,9 K RON | 49,3 K RON | 25,0 K RON | ▼ 49,3% |
| Capitaluri proprii | 303,9 K RON | 357,0 K RON | 402,1 K RON | 136,9 K RON | 33,5 K RON | 11,8 K RON | 7,2 K RON | ▼ 38,6% |
| Datorii totale | 38,2 K RON | 33,4 K RON | 40,6 K RON | 9,6 K RON | 48,4 K RON | 37,5 K RON | 17,8 K RON | ▼ 52,6% |
| Lichiditate curentă | 8,74 | 11,59 | 10,90 | 15,23 | 0,17 | 0,07 | 0,18 | ▲ 161,2% |
| Marjă netă (%) | 35,21 | 37,67 | 35,34 | 27,22 | 18,80 | -21,37 | 6,73 | ▲ 131,5% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | 95 | 60 | 25 | 58 | ▲ 132,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.