Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GREEN FUNERARE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, DANIIL IONESCU, 19A, 240283
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 258.604 RON | 258.604 RON | 200.061 RON | 56.710 RON | 58.543 RON | 128.027 RON | 4.700 RON | 123.327 RON | 107.381 RON | 20.646 RON | 27.628 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 320.698 RON | 320.698 RON | 256.560 RON | 61.792 RON | 64.138 RON | 182.824 RON | 3.811 RON | 179.013 RON | 147.367 RON | 35.457 RON | 21.936 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 360.922 RON | 360.922 RON | 279.940 RON | 77.374 RON | 80.982 RON | 317.059 RON | 10.534 RON | 306.525 RON | 226.744 RON | 90.315 RON | 69.761 RON | 942 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 267.647 RON | 279.911 RON | 260.450 RON | 16.784 RON | 19.461 RON | 333.935 RON | 10.534 RON | 323.401 RON | 243.528 RON | 90.407 RON | 84.415 RON | 4.077 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 253.314 RON | 253.314 RON | 314.744 RON | −63.964 RON | −61.430 RON | 148.630 RON | 28.034 RON | 120.596 RON | −33.204 RON | 181.834 RON | 104.589 RON | 920 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 295.645 RON | 295.645 RON | 252.854 RON | 39.835 RON | 42.791 RON | 165.934 RON | 28.034 RON | 137.900 RON | 6.631 RON | 159.303 RON | 98.326 RON | 18.392 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 292.386 RON | 292.386 RON | 245.505 RON | 43.957 RON | 46.881 RON | 212.160 RON | 28.034 RON | 184.126 RON | 50.589 RON | 161.821 RON | 104.796 RON | 22.108 RON | 0 RON | 250 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 9603 Activităţi de pompe funebre şi similare
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Top format din 73 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 258,6 K RON | 320,7 K RON | 360,9 K RON | 267,6 K RON | 253,3 K RON | 295,6 K RON | 292,4 K RON |
| Venituri totale | 258,6 K RON | 320,7 K RON | 360,9 K RON | 279,9 K RON | 253,3 K RON | 295,6 K RON | 292,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 200,1 K RON | 256,6 K RON | 279,9 K RON | 260,5 K RON | 314,7 K RON | 252,9 K RON | 245,5 K RON |
| Rezultat net | 56,7 K RON | 61,8 K RON | 77,4 K RON | 16,8 K RON | −64,0 K RON | 39,8 K RON | 44,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 284,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,14 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,49 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,79 |
| Durata stocaj (zile) | 131 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,23 |
| Durata încasare (zile) | 28 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 20,6 K RON | 128,0 K RON | 16,1% |
| 2020 | 35,5 K RON | 182,8 K RON | 19,4% |
| 2021 | 90,3 K RON | 317,1 K RON | 28,5% |
| 2022 | 90,4 K RON | 333,9 K RON | 27,1% |
| 2023 | 181,8 K RON | 148,6 K RON | 122,3% |
| 2024 | 159,3 K RON | 165,9 K RON | 96,0% |
| 2025 | 161,8 K RON | 212,2 K RON | 76,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 258,6 K RON | 320,7 K RON | 360,9 K RON | 267,6 K RON | 253,3 K RON | 295,6 K RON | 292,4 K RON | ▼ 1,1% |
| Rezultat net | 56,7 K RON | 61,8 K RON | 77,4 K RON | 16,8 K RON | −64,0 K RON | 39,8 K RON | 44,0 K RON | ▲ 10,3% |
| Total active | 128,0 K RON | 182,8 K RON | 317,1 K RON | 333,9 K RON | 148,6 K RON | 165,9 K RON | 212,2 K RON | ▲ 27,9% |
| Capitaluri proprii | 107,4 K RON | 147,4 K RON | 226,7 K RON | 243,5 K RON | −33,2 K RON | 6,6 K RON | 50,6 K RON | ▲ 662,9% |
| Datorii totale | 20,6 K RON | 35,5 K RON | 90,3 K RON | 90,4 K RON | 181,8 K RON | 159,3 K RON | 161,8 K RON | ▲ 1,6% |
| Lichiditate curentă | 5,97 | 5,05 | 3,39 | 3,58 | 0,66 | 0,87 | 1,14 | ▲ 31,4% |
| Marjă netă (%) | 21,93 | 19,27 | 21,44 | 6,27 | -25,25 | 13,47 | 15,03 | ▲ 11,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 82 | 17 | 66 | 75 | ▲ 13,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (44,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.