VALI AGRO CONCEPT SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Negraşi, Comuna Negraşi, 368, 117535
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 357.574 RON | 451.277 RON | 454.076 RON | −6.375 RON | −2.799 RON | 475.964 RON | 160.831 RON | 315.133 RON | 239.383 RON | 236.581 RON | 178.403 RON | 24.509 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 296.890 RON | 540.093 RON | 403.300 RON | 133.808 RON | 136.793 RON | 526.246 RON | 148.792 RON | 377.454 RON | 373.191 RON | 153.055 RON | 212.698 RON | 58.714 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 354.650 RON | 494.725 RON | 462.853 RON | 28.305 RON | 31.872 RON | 480.151 RON | 100.740 RON | 379.411 RON | 401.496 RON | 78.655 RON | 266.074 RON | 41.111 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 732.939 RON | 965.889 RON | 716.545 RON | 241.984 RON | 249.344 RON | 843.891 RON | 52.688 RON | 791.203 RON | 643.480 RON | 200.411 RON | 411.847 RON | 82.745 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 769.620 RON | 783.265 RON | 814.819 RON | −39.297 RON | −31.554 RON | 254.431 RON | 31.955 RON | 222.476 RON | 34.183 RON | 220.248 RON | 77.059 RON | 71.589 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 66.368 RON | 294.958 RON | 401.809 RON | −107.594 RON | −106.851 RON | 208.358 RON | 22.518 RON | 185.840 RON | −73.411 RON | 281.769 RON | 98.872 RON | 37.357 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 477.285 RON | 658.300 RON | 401.351 RON | 242.452 RON | 256.949 RON | 341.524 RON | 43.090 RON | 298.434 RON | 169.041 RON | 172.483 RON | 122.218 RON | 73.226 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 243 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 357,6 K RON | 296,9 K RON | 354,7 K RON | 732,9 K RON | 769,6 K RON | 66,4 K RON | 477,3 K RON |
| Venituri totale | 451,3 K RON | 540,1 K RON | 494,7 K RON | 965,9 K RON | 783,3 K RON | 295,0 K RON | 658,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 454,1 K RON | 403,3 K RON | 462,9 K RON | 716,5 K RON | 814,8 K RON | 401,8 K RON | 401,4 K RON |
| Rezultat net | −6,4 K RON | 133,8 K RON | 28,3 K RON | 242,0 K RON | −39,3 K RON | −107,6 K RON | 242,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 481,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,02 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,98 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,91 |
| Durata stocaj (zile) | 94 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,52 |
| Durata încasare (zile) | 56 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 236,6 K RON | 476,0 K RON | 49,7% |
| 2020 | 153,1 K RON | 526,2 K RON | 29,1% |
| 2021 | 78,7 K RON | 480,2 K RON | 16,4% |
| 2022 | 200,4 K RON | 843,9 K RON | 23,8% |
| 2023 | 220,2 K RON | 254,4 K RON | 86,6% |
| 2024 | 281,8 K RON | 208,4 K RON | 135,2% |
| 2025 | 172,5 K RON | 341,5 K RON | 50,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 357,6 K RON | 296,9 K RON | 354,7 K RON | 732,9 K RON | 769,6 K RON | 66,4 K RON | 477,3 K RON | ▲ 619,1% |
| Rezultat net | −6,4 K RON | 133,8 K RON | 28,3 K RON | 242,0 K RON | −39,3 K RON | −107,6 K RON | 242,5 K RON | ▲ 325,3% |
| Total active | 476,0 K RON | 526,2 K RON | 480,2 K RON | 843,9 K RON | 254,4 K RON | 208,4 K RON | 341,5 K RON | ▲ 63,9% |
| Capitaluri proprii | 239,4 K RON | 373,2 K RON | 401,5 K RON | 643,5 K RON | 34,2 K RON | −73,4 K RON | 169,0 K RON | ▲ 330,3% |
| Datorii totale | 236,6 K RON | 153,1 K RON | 78,7 K RON | 200,4 K RON | 220,2 K RON | 281,8 K RON | 172,5 K RON | ▼ 38,8% |
| Lichiditate curentă | 1,33 | 2,47 | 4,82 | 3,95 | 1,01 | 0,66 | 1,73 | ▲ 162,4% |
| Marjă netă (%) | -1,78 | 45,07 | 7,98 | 33,02 | -5,11 | -162,12 | 50,80 | ▲ 131,3% |
| Scor bonitate | 54 | 95 | 90 | 95 | 44 | 17 | 90 | ▲ 429,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (242,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 481,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.