Publicitate

SME AUTOLOGISTIC CAR S.R.L.

CUI: 39271021 J3/875/2018 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39271021
Cod înmatriculare J3/875/2018
EUID ROONRC.J3/875/2018
Data înmatriculării 2018-05-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, NICOLAE TEOHARI, 3, C20, B, MANSARDĂ, 21, 110410, Camera 1

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: NICOLAE TEOHARI
Număr: 3
Bloc: C20
Scară: B
Etaj: MANSARDĂ
Apartament: 21
Cod poștal: 110410
Completare adresă: Camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 216.125 RON 216.147 RON 194.219 RON 19.767 RON 21.928 RON 48.964 RON 0 RON 48.964 RON 22.425 RON 26.539 RON 0 RON 46.868 RON 0 RON 0 RON 1
2020 40.504 RON 40.504 RON 10.808 RON 28.481 RON 29.696 RON 88.037 RON 840 RON 87.197 RON 50.906 RON 37.131 RON 0 RON 70.978 RON 0 RON 0 RON 1
2021 0 RON 0 RON 6.671 RON −6.671 RON −6.671 RON 73.988 RON 630 RON 73.358 RON 44.235 RON 29.753 RON 0 RON 73.358 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 8.403 RON 840 RON 7.311 RON 7.563 RON 0 RON 0 RON 0 RON −31.812 RON 44.102 RON 0 RON 0 RON 0 RON 12.290 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

STAN MIHAI-ANDREI
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2022

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2022
  • Capitaluri proprii negative (−31.812 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2022
0 RON
Rezultat Net 2022
7,3 K RON
Total Active 2022
0 RON
Scor Bonitate
25/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 25/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022
Cifra de afaceri 216,1 K RON 40,5 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 216,1 K RON 40,5 K RON 0 RON 8,4 K RON
Cheltuieli totale 194,2 K RON 10,8 K RON 6,7 K RON 840 RON
Rezultat net 19,8 K RON 28,5 K RON −6,7 K RON 7,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): −108,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2022 (−31.812 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2022

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,00 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,00 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2022)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Figura 6b — Componente Active Circulante

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2022)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 26,5 K RON 49,0 K RON 54,2%
2020 37,1 K RON 88,0 K RON 42,2%
2021 29,8 K RON 74,0 K RON 40,2%
2022 44,1 K RON 0 RON

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2022

25
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Date insuficiente 5/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022 YoY
Cifra de afaceri 216,1 K RON 40,5 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 19,8 K RON 28,5 K RON −6,7 K RON 7,3 K RON ▲ 209,6%
Total active 49,0 K RON 88,0 K RON 74,0 K RON 0 RON
Capitaluri proprii 22,4 K RON 50,9 K RON 44,2 K RON −31,8 K RON ▼ 171,9%
Datorii totale 26,5 K RON 37,1 K RON 29,8 K RON 44,1 K RON ▲ 48,2%
Lichiditate curentă 1,85 2,35 2,47 0,00
Marjă netă (%) 9,15 70,32
Scor bonitate 72 95 67 25 ▼ 62,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2022 (7,3 K RON).

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.

Publicitate