LA GUGA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, 58A, 117676
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.183 RON | 0 RON | 2.183 RON | 200 RON | 1.983 RON | 2.147 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 36.830 RON | 36.830 RON | 26.592 RON | 8.633 RON | 10.238 RON | 10.439 RON | 0 RON | 10.439 RON | 8.833 RON | 1.606 RON | 6.001 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 5.400 RON | 5.400 RON | −4.744 RON | 8.689 RON | 10.144 RON | 21.382 RON | 0 RON | 21.382 RON | 17.522 RON | 3.860 RON | 32.598 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | −460 RON | 460 RON | 460 RON | 21.042 RON | 0 RON | 21.042 RON | 17.982 RON | 3.060 RON | 36.513 RON | −500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,561 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 36,8 K RON | 5,4 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 36,8 K RON | 5,4 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 26,6 K RON | −4,7 K RON | −460 RON |
| Rezultat net | 0 RON | 8,6 K RON | 8,7 K RON | 460 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,88 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | -5,06 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -4,89 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 6,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,0 K RON | 2,2 K RON | 90,8% |
| 2023 | 1,6 K RON | 10,4 K RON | 15,4% |
| 2024 | 3,9 K RON | 21,4 K RON | 18,1% |
| 2025 | 3,1 K RON | 21,0 K RON | 14,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 36,8 K RON | 5,4 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 0 RON | 8,6 K RON | 8,7 K RON | 460 RON | ▼ 94,7% |
| Total active | 2,2 K RON | 10,4 K RON | 21,4 K RON | 21,0 K RON | ▼ 1,6% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 8,8 K RON | 17,5 K RON | 18,0 K RON | ▲ 2,6% |
| Datorii totale | 2,0 K RON | 1,6 K RON | 3,9 K RON | 3,1 K RON | ▼ 20,7% |
| Lichiditate curentă | 1,10 | 6,50 | 5,54 | 6,88 | ▲ 24,1% |
| Marjă netă (%) | – | 23,44 | 160,91 | – | – |
| Scor bonitate | 40 | 95 | 87 | 67 | ▼ 23,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (460 RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.88), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.