Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TRICA TRANS S.R.L.

CUI: 35378573 J38/9/2016 SRL Vâlcea, Sat Foleştii de Sus, Comuna Tomşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35378573
Cod înmatriculare J38/9/2016
EUID ROONRC.J38/9/2016
Data înmatriculării 2016-01-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Vâlcea, Sat Foleştii de Sus, Comuna Tomşani, FOLEŞTII DE SUS, 147, 247715

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Foleştii de Sus, Comuna Tomşani
Stradă: FOLEŞTII DE SUS
Număr: 147
Cod poștal: 247715

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 521.464 RON 521.464 RON 466.060 RON 50.189 RON 55.404 RON 238.664 RON 105.615 RON 133.049 RON 189.493 RON 49.171 RON 460 RON 50.710 RON 0 RON 0 RON 3
2020 371.468 RON 382.744 RON 367.495 RON 11.767 RON 15.249 RON 233.320 RON 104.877 RON 128.443 RON 201.261 RON 32.059 RON 0 RON 35.211 RON 0 RON 0 RON 3
2021 0 RON 12.289 RON 48.757 RON −36.837 RON −36.468 RON 167.750 RON 68.529 RON 99.221 RON 164.424 RON 3.326 RON 0 RON 39.782 RON 0 RON 0 RON 1
2022 0 RON 0 RON 452 RON −452 RON −452 RON 167.617 RON 68.529 RON 99.088 RON 163.972 RON 3.645 RON 0 RON 39.840 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 468 RON −468 RON −468 RON 167.690 RON 68.529 RON 99.161 RON 163.504 RON 4.186 RON 0 RON 39.913 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 68 RON −68 RON −68 RON 167.623 RON 68.529 RON 99.094 RON 163.437 RON 4.186 RON 0 RON 39.928 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 176 RON −176 RON −176 RON 127.513 RON 68.529 RON 58.984 RON 123.632 RON 3.881 RON 0 RON 331 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

TEERU ILIE
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,100 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−176 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−176 RON
Total Active 2025
127,5 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 521,5 K RON 371,5 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 521,5 K RON 382,7 K RON 12,3 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 466,1 K RON 367,5 K RON 48,8 K RON 452 RON 468 RON 68 RON 176 RON
Rezultat net 50,2 K RON 11,8 K RON −36,8 K RON −452 RON −468 RON −68 RON −176 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −202,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 15,20 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 15,20 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 15,11 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 32,86 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate68,5 K RON (53.7%)
Active circulante59,0 K RON (46.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe331 RON
Numerar58,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-0,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 49,2 K RON 238,7 K RON 20,6%
2020 32,1 K RON 233,3 K RON 13,7%
2021 3,3 K RON 167,8 K RON 2,0%
2022 3,6 K RON 167,6 K RON 2,2%
2023 4,2 K RON 167,7 K RON 2,5%
2024 4,2 K RON 167,6 K RON 2,5%
2025 3,9 K RON 127,5 K RON 3,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 521,5 K RON 371,5 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net 50,2 K RON 11,8 K RON −36,8 K RON −452 RON −468 RON −68 RON −176 RON ▼ 158,8%
Total active 238,7 K RON 233,3 K RON 167,8 K RON 167,6 K RON 167,7 K RON 167,6 K RON 127,5 K RON ▼ 23,9%
Capitaluri proprii 189,5 K RON 201,3 K RON 164,4 K RON 164,0 K RON 163,5 K RON 163,4 K RON 123,6 K RON ▼ 24,4%
Datorii totale 49,2 K RON 32,1 K RON 3,3 K RON 3,6 K RON 4,2 K RON 4,2 K RON 3,9 K RON ▼ 7,3%
Lichiditate curentă 2,71 4,01 29,83 27,18 23,69 23,67 15,20 ▼ 35,8%
Marjă netă (%) 9,62 3,17 – – – – – –
Scor bonitate 82 77 67 67 60 67 60 ▼ 10,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (15.2), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.