Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PANCIU-GALHOUSE S.R.L.

CUI: 47358790 J39/1309/2022 SRL Vrancea, Loc. Panciu, Oraş Panciu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47358790
Cod înmatriculare J39/1309/2022
EUID ROONRC.J39/1309/2022
Data înmatriculării 2022-12-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Vrancea, Loc. Panciu, Oraş Panciu, NICOLAE TITULESCU, 29A, 625400

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Loc. Panciu, Oraş Panciu
Stradă: NICOLAE TITULESCU
Număr: 29A
Cod poștal: 625400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 78.827 RON −78.827 RON −78.827 RON 54.667 RON 0 RON 54.667 RON −78.827 RON 12.231 RON 0 RON 54.545 RON 121.263 RON 0 RON 1
2024 0 RON 0 RON 14.086 RON −14.086 RON −14.086 RON 54.867 RON 0 RON 54.867 RON −92.713 RON 26.317 RON 0 RON 54.545 RON 121.263 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

IONCEA RAREŞ-ŞTEFAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
MODÎRJAC TOMIŢĂ-EUSEBIU
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Capitaluri proprii negative (−92.713 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−14.086 RON)
Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
−14,1 K RON
Total Active 2024
54,9 K RON
Scor Bonitate
44/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 44/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON
Venituri totale 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 78,8 K RON 14,1 K RON
Rezultat net −78,8 K RON −14,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 0 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−92.713 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 48% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,08 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,08 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,08 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante54,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe54,5 K RON
Numerar322 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-25,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 12,2 K RON 54,7 K RON 22,4%
2024 26,3 K RON 54,9 K RON 48,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

44
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON –
Rezultat net −78,8 K RON −14,1 K RON ▲ 82,1%
Total active 54,7 K RON 54,9 K RON ▲ 0,4%
Capitaluri proprii −78,8 K RON −92,7 K RON ▼ 17,6%
Datorii totale 12,2 K RON 26,3 K RON ▲ 115,2%
Lichiditate curentă 4,47 2,08 ▼ 53,4%
Marjă netă (%) – – –
Scor bonitate 44 44 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Lichiditate curentă bună (2.08), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.