Publicitate

TAXI2GO PALLET S.R.L.

CUI: 43542676 J39/16/2021 SRL Vrancea, Sat Cândeşti, Comuna Dumbrăveni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43542676
Cod înmatriculare J39/16/2021
EUID ROONRC.J39/16/2021
Data înmatriculării 2021-01-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vrancea, Sat Cândeşti, Comuna Dumbrăveni, VIILOR, 78, 627107

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Sat Cândeşti, Comuna Dumbrăveni
Stradă: VIILOR
Număr: 78
Cod poștal: 627107

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 151.736 RON 151.781 RON 95.948 RON 40.439 RON 55.833 RON 277.552 RON 26.709 RON 250.843 RON 259.424 RON 18.128 RON 0 RON 214.120 RON 0 RON 0 RON 1
2024 202.279 RON 202.279 RON 294.089 RON −93.833 RON −91.810 RON 187.576 RON 34.363 RON 153.213 RON 165.592 RON 21.984 RON 0 RON 82.369 RON 0 RON 0 RON 1
2025 150.443 RON 150.443 RON 271.982 RON −123.043 RON −121.539 RON 80.557 RON 37.005 RON 43.552 RON 42.548 RON 38.009 RON 0 RON 23.595 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COSMA IONUȚ
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 672 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−123.043 RON)
Cifra de Afaceri 2025
150,4 K RON
Rezultat Net 2025
−123,0 K RON
Total Active 2025
80,6 K RON
Scor Bonitate
47/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 47/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 151,7 K RON 202,3 K RON 150,4 K RON
Venituri totale 151,8 K RON 202,3 K RON 150,4 K RON
Cheltuieli totale 95,9 K RON 294,1 K RON 272,0 K RON
Rezultat net 40,4 K RON −93,8 K RON −123,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 166,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,15 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,15 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,53 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,12 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate37,0 K RON (45.9%)
Active circulante43,6 K RON (54.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe23,6 K RON
Numerar20,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 6,38
Durata încasare (zile) 57

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-80,8%
Marjă netă
-81,8%
ROA
-152,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 18,1 K RON 277,6 K RON 6,5%
2024 22,0 K RON 187,6 K RON 11,7%
2025 38,0 K RON 80,6 K RON 47,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

47
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 151,7 K RON 202,3 K RON 150,4 K RON ▼ 25,6%
Rezultat net 40,4 K RON −93,8 K RON −123,0 K RON ▼ 31,1%
Total active 277,6 K RON 187,6 K RON 80,6 K RON ▼ 57,1%
Capitaluri proprii 259,4 K RON 165,6 K RON 42,5 K RON ▼ 74,3%
Datorii totale 18,1 K RON 22,0 K RON 38,0 K RON ▲ 72,9%
Lichiditate curentă 13,84 6,97 1,15 ▼ 83,6%
Marjă netă (%) 26,65 -46,39 -81,79 ▼ 76,3%
Scor bonitate 87 64 47 ▼ 26,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 166,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate